Co szykuje dla nas Netflix? Szczegóły na poniższej liście:

1. Rojst'97. Serial, premiera: 2021

 

Pierwszy sezon ukazał się na Showmax w 2018 roku, następnie prawa do niego przejął Netflix. Kontynuacja, czyli Rojst’97 to czasy powodzi stulecia z 1997 roku. Na tym tle toczy się dochodzenie w sprawie odnalezionych w zalanym przez wodę lesie. Ponownie zobaczymy głównych bohaterów pierwszego sezonu, w których wcielali się Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn, a w związku z nowymi wątkami w serialu Jana Holoubka pojawią się  Łukasz Simlat i Magdalena Różczka.

2. Sexify. Serial, premiera: 2021

SexifySexify Netflix

Serial reżyserowany przez Piotra Domalewskiego i Kalinę Alabrudzińską opowiada o trzech studentkach, chcących stworzyć aplikację i wynaleźć algorytm na kobiecy orgazm. Zagłębiając się w tajniki "sztuki kochania", odkrywają własną seksualność i kobiecość.

Mike Tyson.Martin Scorsese producentem serialu o Mike'u Tysonie. Zagra go Jaime Foxx

W rolach głównych Aleksandra Skraba ("Pułapka"), Maria Sobocińska ("Pan T.") i Sandra Drzymalska ("Ostatni komers"). Wystąpią też: Małgorzata Foremniak, Cezary Pazura, Zbigniew Zamachowski, Bartosa Gelner, Wojciech Solarz, Ewa Szykulska, Piotr Pacek, Jan Wieteska i Sebastian Stankiewicz.

3. Otwórz oczy. Serial, premiera: 2021

Otwórz oczyOtwórz oczy Netflix

Będzie to serial skierowany do młodszej części widowni. Za reżyserię odpowiada duet Anna Jadowska oraz Adriana Panka. Serial opowiada historię Julki, która po tragicznym wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji. Na miejscu  poznaje wielu nowych ludzi, a wśród nich tajemniczego Adama. Z czasem pojawiają się u niej dziwne sny, ujawniające informacje o miejscu, w którym przebywa. Dziewczyna podejmuje decyzję o ucieczce z ośrodka.

W rolach głównych zobaczymy debiutującą Marię Wawreniuk oraz Ignacego Lissa. 

4. Prime Time. Film, premiera: 2021

 

Jest to nowy polski film z Bartoszem Bielenią w roli głównej, który swoją światową premierę miał na festiwalu Sundance w styczniu 2021. Od tego czasu mówi o nim cały świat. Dzięki Netflixowi nie musimy czekać na jego kinową premierę. 

Chris Hemsworth - treningJak ćwiczyć, żeby mieć muskuły niczym Thor? Zobaczcie film i do roboty!

W obsadzie obok Bartosza Bieleni znaleźli się Magdalena Popławska, Andrzej Kłak, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Monika Frajczyk, Dobromir Dymecki i Cezary Kosiński.

5. Bartkowiak. Film, premiera: 2021

BartkowiakBartkowiak Netflix

Jest to film opowiadający dzieje zawodnika MMA - Tomka Bartkowiaka, który po dyskwalifikacji w walce o mistrzostwo postanawia zniknąć i zmienić swoje dotychczasowe życie. Zmuszony do powrotu, wkracza do świata przestępczego i przejmuje nocny klub o nazwie Ring.

W rolę Tomka Bartkowiaka wciela się Józef Pawłowski (Miasto 44). 

6. Hiacynt. Film, premiera: 2021

HiacyntHiacynt Netflix

Tym razem mamy do czynienia z thrillerem w reżyserii Piotra Domalewskiego na podstawie scenariusza Marcina Ciastonia. Akcja rozgrywa się w latach 80. zeszłego stulecia, a jej centralną postacią jest Robert - młody milicjant "z zasadami". Prowadzi sprawę seryjnego mordercy gejów, w trakcie czego poznaje Arka. Nowa znajomość zmienia wszystko w jego życiu zawodowym i osobistym.

W Roberta wcieli się Tomasz Ziętek, zaś Arka zagra Hubert Miłkowski. 

7. Jak pokochałam gangstera. Film, premiera: 2022

Jest to sequel bardzo dobrze przyjętego Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa. Za kanwę scenariusza posłużyły dzieje Nikodema "Nikosia" Skotarczaka, w którego wcielił się Tomasz Włosok.

Będzie to spojrzenie na świat gangsterów oczami kobiet.

Zdjęcia z wirtualnego planu serialu 'The Mandalorian'Fani serialu The Mandalorian z Rosji zbudowali niesamowitą replikę statku Razor Crest

8.  Wielka woda. Serial, premiera: 2022

Kolejny serial, który dla Netflix zrealizuje Jan Holoubek (tym razem z Bartłomiejem Ignaciukiem). Tym razem będzie to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny o... "powodzi stulecia", która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku. Jak widać Holoubek mocno eksploatuje temat “wielkiej wody” z 1997 roku i stał się narodowym specjalistą do umiejscowienia w tych wydarzeniach, akcji swoich produkcji. Gdy fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska, zapada decyzja - aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, należy poświęcić okoliczne wsie i pola. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? 

9. Zachowaj spokój. Serial, premiera: 2022

Jeśli lubicie prozę Harlana Cobena, to powinniście zakrzyknąć z  radości. Po W głębi lasu jest to kolejna adaptacja jego książki.  Akcja Zachowaj spokój rozgrywa na zamożnym warszawskim osiedlu, gdzie pozostająca w bliskich relacjach lokalna społeczność wiedzie spokojne życie. Wszystko zmienia się, gdy 18-latek znika bez śladu.

Reżyserami Zachowaj spokój są Michał Gazda i Bartosz Konopka. 

Profesor i szaleniecRecenzja filmu Profesor i szaleniec

10. Axis Mundi. Serial, premiera:  2022

Kasia Adamik i Olga Chajdas to reżyserki, które powinniście kojarzyć z innej produkcji oryginalnej dla Netflix. Mowa tutaj oczywiście o Erotice 2022. Teraz pracują nad Axis Mundi. Będzie to ośmioodcinkowy serial  fantasy z akcją osadzoną w Krakowie. Główna bohaterka, studentka medycyny - Alex - poznaje tajemniczego profesora i jego elitarną grupę uczniów. Z czasem odkrywa, że badania naukowe służą im jedynie jako przykrywka.

11. Królowa. Serial, serial: 2022

Ma to być ambitna opowieść o odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice. Bohater serialu Sylwester - emerytowany krawiec i drag queen, postanawia wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka. Po przybyciu na miejsce będzie musiał zmierzyć się z przeszłością.