Opcja nazywana przyspieszeniem uruchamiania, działa poprzez uruchamianie podstawowych procesów Edge podczas startu systemu Windows 10, utrzymując je w tle z niskim priorytetem, gdy przeglądarka nie jest otwarta.

Reklama w Internecie.Microsoft i Google biorą się za poprawianie zgodności przeglądarek. Twórcy stron mają mieć łatwiej

Dzięki temu, że te procesy są stale gotowe, Edge uruchamia się szybciej, utrzymując przeglądarkę w „stanie gotowości”. Microsoft twierdzi, że może skrócić czas uruchamiania o 29 do 41 procent.

Jak donosi Windows Latest, niektórzy użytkownicy napotykają na błąd, który sprawia, że zamknięcie przeglądarki jest praktycznie niemożliwe. Zamiast się wyłączyć działa w tle i uruchamia się ponownie, pozostawiając wiele działających procesów i wpływając tym samym na wydajność procesora.

Mesh ma zastąpić ZoomaZoom na emeryturę? Zastąpią go hologramy i rzeczywistość rozszerzona. Microsoft pracuje nad nową technologią

Jeśli jesteś użytkownikiem Edge i zauważyłeś, że komputer działa wolno, sprawdź Menedżera zadań, aby upewnić się, że w tle nie działa mnóstwo procesów.

Microsoft poinformował, że pracuje nad usunięciem tych błędów. Jeśli napotkacie na podobny problem, to jedynym rozwiązaniem jest ręczne wyłączenie Startup boosta - Ustawienia/System.