Banksy to człowiek, który podniósł murale do rangi dzieł sztuki. Jego dzieła sprzedają się za astronomiczne kwoty, a ludzie uwielbiają je za to, że komentują codzienną rzeczywistość i wzruszają.

Obraz Game Changer powstał na fali rozwijającej się pandemii koronawirusa. Uliczny artysta umieścił go w korytarzu szpitala w Southampton.

Kozetka i rozprawianie o dzieciństwie? Niekoniecznie. Nie tak musi wyglądać psychoterapiaPolacy źle znoszą problemy związane z pandemią. Coraz więcej osób szuka pomocy psychologa

Banksy malując Game Changer składa hołd medykom

Co znajduje się na słynnym obrazie? Na malowidle artysta umieścił chłopczyka, klęczącego obok kosza z superbohaterami. Jest tam Batman i Spiderman, ale chłopiec wybrał kogoś innego. Bawi się Pielęgniarką. Ten symboliczny obraz pokazuje, kto jest prawdziwym bohaterem dla w czasie rozprzestrzeniania się niebezpiecznego wirusa.

23 marca w domu aukcyjnym Christie's odbyła się aukcja, na której wspomniany obraz został sprzedany. Cena zaskoczyła wszystkich, w tym autora i nawet specjalistów, którzy sądzili, że sprzeda się za kwotę pięć razy mniejszą, niż uzyskał. Finalna cena dzieła to 14,5 miliona funtów.

 

Poprzednia najwyższa kwota, za jaką sprzedano dzieło Banksy’ego to 9,9 mln funtów.