Nowe badanie przeprowadzone przez firmę Tipalti (na bazie notowań magazynu Fortune), zajmującą się oprogramowaniem księgowym, ujawnia ogromne zyski, które niektóre z największych firm osiągają co sekundę. Nie powinno dziwić, że Apple, którego kapitalizacja rynkowa przekracza 2 biliony dolarów, znajduje się na szczycie listy. 1 752 dolarów na sekundę w Cupertino to 105 116 dolarów na minutę, 6,3 mln dolarów na godzinę lub 151 mln dolarów dziennie. Dla porównania średni roczny dochód gospodarstwa domowego w USA w 2019 r. wyniósł 68703 USD.

iPhone 12 ProiPhone 12 bez ładowarek. Brazylia nałożyła za to na Apple grzywnę w wysokości 2 mln dolarów

Godzinny zysk Apple wystarczy, żeby kupić 6 307 iPhonów 12 Pro. Firma została niedawno ukarana grzywną w wysokości 310 milionów dolarów za naruszenie patentu DRM i brak ładowarek w pudełku ze smartfonami iPhone 12. Na podstawie powyższych liczb odzyskanie tych pieniędzy zajmie Apple nieco ponad dwa dni.

Nie wszyscy giganci technologiczni zarabiają tak gigantyczne kwoty. Mało tego, wielu odnotowuje straty. Badania Tipalti wykazały, że Tesla traci 27 dolarów na sekundę (2,7 miliona dolarów dziennie), podczas gdy największa na świecie firma oferująca usługi przewozowe — Uber traci 270 dolarów na sekundę, co daje 23,3 miliona dolarów dziennie. I od momentu powstania, nigdy nie odnotowała zysku.

Zabawy na lodzie mogą być niebezpieczneApple Watch uratował mu życie, kiedy załamał się pod nim lód

Najwyżej notowaną firmą nietechnologiczną, odnotowaną w cytowanym rankingu, jest Bank of America, którego zysk w wysokości 870 dolarów na sekundę, daje 75 milionów dolarów każdego dnia.

Chociaż branża technologiczna zarabia niebagatelne kwoty, to wciąż pozostaje w tyle za producentami żywności i napojów.