Jak donosi Bloomberg, promocja aplikacji społecznościowej pojawiła się wczoraj na Instagramie. Pozornie przez pomyłkę. We wpisie obiecywano pomoc w „przygotowaniu się do życia po więzieniu”. Użytkownicy zostali poproszeni o kliknięcie promocji, aby uzyskać wcześniejszy dostęp do aplikacji Re-Entry i podzielić się opinią na jej temat.

Donald TrumpSieć społecznościowa Donalda Trumpa wystartuje za ?dwa do trzech miesięcy?

Wiele stanów w USA nie zezwala osadzonym na dostęp do mediów społecznościowych lub publikowanie informacji na takich platformach. Niektóre z nich, w tym Alabama i Iowa, ograniczają możliwość publikowania w imieniu więźniów przez osoby trzecie, takie jak przyjaciele i krewni.

W czerwcu ubiegłego roku dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg powiedział, że chce, aby serwis zaczął „tworzyć produkty wspierające sprawiedliwość rasową”.

Całkiem możliwe, że aplikacja tego typu mogłaby wywołać spore kontrowersje. Jednak Facebook często eksperymentuje z nowymi pomysłami, które nigdy nie pojawiają się jako finalny produkt, albo zdecydowanie różnią się od pierwotnego konceptu.