Handheldy cieszyły się swego czasu dużą popularnością, ale wraz z popularyzacją smartfonów zasadność ich tworzenia została podważona. No bo skoro telefon oferuje zbliżony rozmiar, mocniejszą specyfikację i do tego ma jeszcze funkcjonalności, których brakuje w konsoli przenośnej, to po co korzystać z dwóch różnych urządzeń.

Sega - najlepszy producent gier 2020 rokuWedług Metacritic to Sega jest najlepszym wydawcą 2020 roku. Jak poradzili sobie inni?

Tak oto smartfony pogrzebały ideę handheldów, a jedynym producentem, który zdecydował się wyłamać, było Nintendo. Być może dlatego, że miało dużo doświadczenia w tym zakresie, a być może dlatego, że Switch był zaprojektowany jako konsola hybrydowa, więc w razie niepowodzenia mobilnego, Big N zawsze miało kolejną klasyczną platformę do domu.

W związku z tym jedyną konkurencją dla Nintendo Switch są androidowe smartfony, jak Asus ROG 5 cz Xiaomi Black Shark, a przynajmniej tak było do tej pory, bo z najnowszych przecieków wynika, że do ataku na ten segment rynku szykuje się Qualcomm.

Nintendo SwitchNowe Nintendo Switch z Nvidia DLSS i ekranem OLED za 399 dolarów?

Tak, producent słynący z układów mobilnych ma w planach konsolę przenośną z odczepianymi kontrolerami w stylu Joy-Conów, która trafić ma na rynek na początku przyszłego roku. Trudno powiedzieć, czy trafi ona na rynek jako sprzęt własny firmy, czy może będzie tylko pokazem możliwości i półproduktem dostępnym dla zainteresowanych producentów. 

Jak informuje Android Police, które miało okazję rzucić okiem na “niefinalną” wersję, mowa o urządzeniu podobnym do Nintendo Switch, również pod względem możliwości korzystania w formie mobilnej i po podpięciu do zewnętrznego wyświetlacza.

Używając komputera kwantowego wykonano w 3 minuty i 20 sekund obliczenia, które zajęłyby ponad 10,000 lat nawet najpotężniejszym klasycznym komputerom.Globalny niedobór półprzewodników pogłębia się. Małe szanse na poprawę sytuacji

Sprzęt ma slot na karty microSD do rozszerzenia pamięci wewnętrznej, baterię 6000 mAh z opcją szybkiego ładowania Quick Charging, układ Qualcomm, łączność 5G (bez możliwości połączeń telefonicznych), a wszystko działa pod kontrolą Androida 12. Co więcej, należy się spodziewać customowego launchera dla aplikacji i serwisów Google, a także sklepie Epic Games Store.

Cena? Podobna do Nintendo Switch na starcie, a mianowicie 300 USD.