Elon Musk poinformował na swoim koncie na Twitterze, że zgodnie z obietnicami z początku roku Tesla oficjalnie przyjmuje już płatność w Bitcoinach. CEO firmy nie ukrywa zresztą swojej sympatii do tej kryptowaluty i jest z pewnością jedną z osób, które przyczyniły się do jej popularności.

Lekarz i radiolog podczas diagnostyki skanowania mózgu / Fot. Shutterstock.comNeuralink nadzieją dla wielu chorych? W tym roku mogą rozpocząć się próby na ludziach

Przypominamy, że w 2020 roku międzynarodowe koncerny zainwestowały w zasoby cyfrowe 5 mld USD i wydawało się, że to ogromna kwota, do czasu… ostatnio dowiedzieliśmy się bowiem, że sama tylko Tesla zainwestowała w Bitcoina 1,5 mld USD, czyli znaczną część swojego majątku.

Przyjmowanie płatności od klientów w tej formie wydaje się więc naturalnym krokiem i raczej nikogo nie zdziwi. Zdziwić może zaś informacja, że Tesla ma zamiar zachowywać pieniądze w takiej właśnie formie, bo większość firm, który akceptują obecnie płatność w Bitcoinach, natychmiast po transakcji wymienia je na klasyczną walutę, w tym wypadku byłyby to oczywiście dolary, żeby uniknąć ewentualnych spektakularnych spadków, a tym samym strat.

Elon Musk zakwestionował skuteczność szybkich testów na koronawirusa.Elon Musk ? testy na Covid-19 to fałszerstwo!

Warto jednak zaznaczyć, że możliwość zapłacenia Bitcoinami jak na razie mają tylko Amerykanie, ale i to ma się wkrótce zmienić.

Jak możemy przeczytać w jednym z wpisów Elona Muska, to tylko kwestia czasu i reszta świata powinna dołączyć jeszcze w tym roku. Przy okazji Tesla poinformowała, że w grę wchodzą tylko Bitcoiny, żadna inna kryptowaluta i opublikowała na swojej stronie poradnik, z którego dowiadujemy się, w jaki sposób wygląda sama płatność.

Elon Musk wszedł na siódme miejsce wśród najbogatszych ludzi świataElon Musk chce leczyć depresję, autyzm i schizofrenię. Implanty wszczepiane do mózgu ratunkiem dla chorych

Całość ma być bardzo podobna do klasycznej płatności i wystarczy zeskanować kodu QR lub skopiować i wkleić adres z dokładną ilością kryptowaluty - Tesla poleca dokładne obliczenie kwoty i jeden przelew, co przyspieszać ma cały proces i zminimalizować ryzyko odrzucenia transakcji.