W ostatnich tygodniach nieco narzekaliśmy na to, że wytwórnie filmowe i platformy streamingowe przysnęły (no może poza Netflixem, bo ten szykuje tyle nowości, że zawsze ma się czym podzielić), ale w tym jest już zdecydowanie lepiej. Mamy więc zwiastuny zarówno filmów, które mamy nadzieję zobaczymy już w kinach, filmów na platformach streamingowych oraz kolejnych seriali, które zapowiadają się świetnie.

NetflixNetflix zapowiedział 11 nowych polskich produkcji. Będą kontynuacje Rojst i Jak zostałem gangsterem

Pora więc na duży kubek kawy i oglądamy:

The Virtuoso

Fani Anthony'ego Hopkinsa mają powody do radości, bo wygląda na to, że aktor jest w świetnej formie, co udowadnia w nowym filmie The Virtuoso. - Niebezpieczeństwo, oszustwo i morderstwo spadają na małe senne miasteczko, kiedy zawodowy zabójca przyjmuje nowe zlecenie od swojego enigmatycznego mentora i szefa. Z zaszyfrowanej wskazówki wie tylko, gdzie i kiedy, ale sam musi zidentyfikować cel spomiędzy wielu możliwych, w tym lokalnego szeryfa. W międzyczasie pojawia się jednak czynnik, który zagraża jego misji… pociągająca kobieta poznana w miejscowej knajpie. Premiera: 30 kwietnia.

 

Made for Love

Kolejny zwiastun produkcji Made for Love, czyli bardzo nieklasycznej historii o tym, jak kobieta poznaje mężczyznę. Bo choć szybko pojawia się tu wielka miłość, to po 10 latach małżeństwa znika, kobieta zaczyna mieć dość swojego niestabilnego, wymagającego i prawdopodobnie socjopatycznego męża, przy okazji technologicznego miliardera. Niestety ucieczka od niego nie będzie łatwa, bo okazuje się, że mężczyzna wszczepił do mózgu ukochanej zaawansowany technologicznie implant śledzący o nazwie Made for Love, który pozwala mu ją śledzić, podglądać i poznać jej myśli oraz uczucia. Premiera: 1 kwietnia/HBO.

 

Pasażer nr 4

Omar Sy w zwiastunie 'Lupin'Recenzja serialu Lupin. Omar Sy w doskonałej formie

Jeśli lubicie kosmiczne klimaty i filmy kreślące wizje ludzkości podróżującej na odległe planety, to Pasażer nr 4 (który ma przy okazji trochę z Marsjanina z Mattem Damonem czy Grawitacji z Sandrą Bullock) też powinien przypaść Wam do gustu. - Podczas misji zmierzającej na Marsa pasażer na gapę przypadkiem poważnie uszkadza systemy podtrzymywania życia na statku kosmicznym. W obliczu kurczących się zasobów i nadciągającej tragedii załoga musi podjąć dramatyczną decyzję. Premiera: 22 kwietnia/Netflix.

 

Them

Amazon w końcu podzielił się oficjalnym zwiastunem swojej długo wyczekiwanej antologii horroru, za którą odpowiada scenarzysta i producent Little Marvin. Pierwszy sezon tych historii z dreszczykiem skupia się na czarnoskórej rodzinie, która w latach 50. ubiegłego wieku przeprowadza się z Północnej Karoliny do całkowicie białego osiedla Los Angeles. Ich idylliczny dom staje się miejscem starcia wrogich sił, zarówno z tego, jak i innego świata, grożących rodzinie śmiercią. Premiera: 9 kwietnia/Amazon Prime Video.

 

Legion samobójców

Profesor i szaleniecRecenzja filmu Profesor i szaleniec

Czy fani Legionu samobójców w końcu dostaną ekranizację swojego ulubionego komiksu, na jaką czekają? Jest na to szansa, bo tym razem za reżyserię wziął się James Gunn, który dobrze wiem, jak zrobić dobrze superbohaterom, bo ma na koncie choćby Strażników Galaktyki. - Witajcie w piekle, zwanym też Belle Reve. Trzymani są tu najgorsi superzłoczyńcy, którzy posuną się do wszystkiego, żeby odzyskać wolność. Nawet do wstąpienia do supertajnej i superszemranej Jednostki Uderzeniowej X. Dzisiejsze zadanie z rodzaju wykonaj albo zgiń? Zebrać oddział przestępców, w tym Bloodsporta, Peacemakera, Kapitana Boomeranga, Ratcatcher Drugą, Savanta, King Sharka, Blackguarda, Javelina i ulubioną świruskę każdego, Harley Quinn. Następnie uzbroić ich po zęby i zrzucić (dosłownie) na odludnej wyspie Corto Maltese, na której roi się od wrogów. Premiera: 6 sierpnia/kina i HBO Max.

 

Nierealne

Wiktoriański Londyn zatrząsł się w posadach na skutek nadprzyrodzonego wydarzenia, które dało części osób - głównie kobiet - nadprzyrodzone umiejętności. Niestety oznacza to dla nich zepchnięcie na margines społeczny i życie w ogromnym niebezpieczeństwie. Na taki stan rzeczy nie zgadzają się jednak odważna wdowa Amalia True i błyskotliwa wynalazczyni Penance Adair, które postanawiają chronić i stworzyć dom dla wszystkich opuszczonych “uzdolnionych” sierot. Żeby tego dokonać, będą musiały jednak zmierzyć się z brutalnymi siłami, których celem jest anihilacja ich rodzaju. Premiera: 11 kwietnia/HBO.

 

Edge of the World

BreakThru Films rozpoczyna animację malarską Chłopów w reżyserii Doroty KobieliRozpoczyna się animacja malarska Chłopów

Film oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia brytyjskiego żołnierza i poszukiwacza przygód, Jamesa Brooke’a, który był częściową inspiracją dla słynnych dzieł “O człowieku, który chciał być królem” Rudyarda Kiplinga (tak, tego od Księgi dżungli) oraz “Lord Jim” Josepha Conrada. W XIX wieku wyruszył do Borneo, gdzie prowadził krucjatę przeciwko piractwu, niewolnictwu i praktykom łowców głów, by w końcu zostać pierwszym białym radżą Sarawak i rządzić królestwem większym niż Anglia od 1841 roku aż do swojej śmierci w 1868 roku. Premiera: 21 czerwca.

 

Prime Time

Na koniec jeszcze polski akcent na Netflixie, a mianowicie film w reżyserii Jakuba Piątka, w którym główne role grają Bartosz Bielenia i Magdalena Popławska. - Sylwestrowa noc 1999 roku. Wszyscy przed telewizorami, cały kraj patrzy na Ciebie. Czy miałbyś odwagę powiedzieć światu, co naprawdę myślisz? Uzbrojony mężczyzna wchodzi do studia telewizyjnego i bierze zakładników - jego celem jest wejście na wizję podczas prime time'u. Premiera: 14 kwietnia/Netflix.

 

GollumPeter Jackson ujawnił swoją ulubioną scenę z Władcy Pierścieni. Będziecie zaskoczeni