Istnieje kilka sposobów na przechowywanie swojego paszportu. Można do tego celu używać smartfona z iOS lub Androidem, a tradycjonaliści powinni mieć przy sobie wydruk.

Zrobiliśmy test na przeciwciała SARS-CoV-2 z BiedronkiZrobiliśmy test na przeciwciała SARS-CoV-2 z Biedronki. Warto?

Madison Square Garden w Nowym Jorku zacznie korzystać z Excelsior Pass w przyszłym tygodniu. Do podobnego kroku szykuje się Albany's Times Union Center. Jednak paszport ma być użyteczny nie tylko w takich gigantycznych obiektach. Już od 2 kwietnia ich właściciele będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach i imprezach, na których serwowane jest jedzenie, np.: wesela.

Urzędnicy państwowi podkreślili, że Excelsior Pass jest całkowicie dobrowolny zarówno dla firm, jak i dla ogółu społeczeństwa. Dodali, że aplikacje oparte, opracowane przez IBM, nie przechowują ani nie śledzą prywatnych danych dotyczących zdrowia, a połączenie rozproszonej księgi i szyfrowania łańcucha blokowego pomogło zabezpieczyć dane, a także zapewnić weryfikowalność informacji. Innymi słowy, nie powinny pojawić się fałszywe paszporty.

Sanda Lindsay - pierwsza osoba w USA zaszczepiona przeciw Covid-19Artefakty z pierwszego szczepienia COVID-19 w USA trafią do muzeum

Wraz z wprowadzeniem paszportów, pojawia się kilka wyzwań technicznych, które muszą być jak najszybciej przezwyciężone. Samo wprowadzenie ich do użytku to jedno. Jednak trzeba zadbać o konsekwentnie z przepustek w różnych obiektach i zapewnienie, że są one uznawane w poszczególnych stanach, a także krajach. Użytkownik paszportu, teoretycznie nie potrzebuje do jego obsługi smartfona. Jednak nacisk na kody QR może sprawiać wielu ludziom sporą trudność. Taki paszport trzeba przecież wydrukować, żeby mieć go zawsze ze sobą. Poza tym wersja drukowana jest dość nietrwała.

Jednak kwestie etyczne wydają się większe. Bez względu na to, jak bezpieczna i godna zaufania może być karta Excelsior Pass, niektórzy ludzie już drżeli na myśl o konieczności posiadania takiej aplikacji i ujawnienia danych medycznych tylko po to, aby wziąć udział w wydarzeniu.

Elon Musk zakwestionował skuteczność szybkich testów na koronawirusa.Elon Musk ? testy na Covid-19 to fałszerstwo!

I chociaż paszporty są teoretycznie opcją, mogą stać się faktycznie obowiązkowe, jeśli zechcemy uczestniczyć w kluczowych aspektach życia publicznego, podczas gdy COVID-19 nadal stanowi zagrożenie. Jednocześnie pokazuje to również, w jaki sposób technologia może ułatwić powrót do zdrowia po pandemii — zwolennicy twierdzą, że te przepustki mogą po prostu uratować firmy, które w przeciwnym razie musiałyby ograniczyć działalność lub pozostać zamknięte.