Razer od początku pandemii aktywnie działa na rzecz bezpieczeństwa i szybko dostosowywał swoje linie produkcyjne do produkcji maseczek dla medyków i pracowników służby zdrowia. W międzyczasie pracował jednak nad czymś zdecydowanie bardziej zaawansowanym, a mianowicie “najinteligentniejszą i najbardziej przyjazną społecznemu dystansowi maskę na świecie, która ma łączyć wygodę codziennego użytkowania, praktyczność komunikacyjną, ochronę zdrowia, a także środowiska”.

Mokre włosie szczoteczki do zębów bez dopływu powietrza jest idealnym środowiskiem dla rozwoju bakteriiNoszenie maseczki źle wpływa na zęby

Mowa o Project Hazel, które poznaliśmy w ramach tegorocznych targów CES - wiele osób wątpiło, że ten futurystyczny pomysł w ogóle trafi na rynek, ale tak się właśnie stanie.

 

Od strony ochronnej mówimy o maseczce zapewniającej ochronę o normie N95, a to dzięki zastosowaniu filtra o klasie medycznej, wykorzystującego odłączane i ładowalne aktywne wentylatory oraz inteligentne kapsuły, które regulują przepływ powietrza w celu uzyskania optymalnego oddechu.

Maseczka dla jedzących mięsoMiłośnicy mięsa dostaną wyjątkową linię maseczek ochronnych

Maseczka oferuje jednak znacznie więcej, bo za sprawą przezroczystej konstrukcji, podświetlenia i wzmacniacza głosu ułatwiać ma komunikację i interakcje społeczne, nawet po zmroku i w przypadku osób niesłyszących (mogą czytać z ruchu warg).

Maseczka jest oczywiście wielorazowa, wykorzystuje wymienne i ładowalne wentylatory w kształcie dysków, które można dezynfekować, umieszczając je w dołączonym bezprzewodowym pudełku do szybkiego ładowania i dezynfekcji za pomocą UV.

Wyrzutnia do maseczekJak zmusić ludzi do noszenia maseczek? Wyrzutnią!

Wbudowane akumulatory wystarczyć mają na cały dzień ładowania, a wykorzystany do jej stworzenia plastik jest jednocześnie trwały i nadaje się do recyklingu. Nie musimy się też obawiać o wygodę, bo maska ma silikonową wyściółkę i regulowane uchwyty na uszy, a do dyspozycji mamy też aktywne chłodzenie, doprowadzanie powietrza i odprowadzanie CO2 i dwie konfigurowalne strefy podświetlenia Razer Chroma RGB.

Niestety nie poznaliśmy jeszcze ceny i daty premiery, bo firma potrzebuje jeszcze stosownych pozwoleń, a pozostaje też pytanie, czy jest sens wypuszczać taką maskę teraz, a raczej za kilka miesięcy, skoro szczepienia są coraz powszechniejsze? Razer uważa, że tak:

Okazuje się, że nawet po zaszczepieniu musimy nosić maseczki, bo wciąż istnieje ryzyko i trzeba być bardzo ostrożnym. Poza tym, jest wiele krajów, w których najpewniej nie uda się zaszczepić wystarczająco dużo osób w ciągu najbliższego roku, a nawet dwóch, więc podczas podróży też trzeba będzie uważać. (...) Project Hazel stanie się rzeczywistością. Zrobimy to, bo niestety wydaje się, że będziemy nosić maseczki jeszcze przez długi czas.