Elon Musk, jak to już często miało miejsce, wystartował z odważną inicjatywą. Stwierdził, że Teslę będzie można kupić za bitcoiny. Podejście branży motoryzacyjnej do kryptowalut jest rozmaite, ale raczej chłodne.

TeslaTesla oficjalnie zaczyna przyjmować płatności Bitcoinami

Jeszcze miesiąc temu szefowa koncernu Gneral Motors — Marry Barry stwierdziła, że jej firma nie ma żadnych planów inwestowania w Bitcoin. A teraz podejmuje rękawicę rzuconą przez Teslę i jej ekscentrycznego szefa.

Płatność bitcoinami czy innymi kryptowalutami to jest coś, co będziemy monitorować i oceniać. Jeśli w przyszłości będzie na to duży popyt ze strony klientów, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy w to weszli — powiedziała Marry Barry.

Chińska armia zakazała wjazdu do swoich baz samochodami Tesli, ze względu na obawy o możliwość wykorzystania do szpiegowania kamer w tych autach. Elon Musk zaprzeczył takim podejrzeniom. Na zdjęciu: Tesla przy ładowarce. Dedham, USA, 18 lutego 2021Tesla podejrzana o szpiegostwo. Chiny zakazują używania tych samochodów przez wojskowych i pracowników państwowych

Konserwatywny przekaz, który pada z ust CEO General Motors, nie powinien nikogo dziwić, ponieważ firma ta ma zupełnie inny styl zarządzania niż Tesla. Możliwa akceptacja bitcoinów przez jednego z największych producentów samochodów jest jednak wyraźnym sygnałem, że kryptowaluty to nie science fiction. One już tu są i koniecznie trzeba się z nimi szybko oswoić.

O ile wielu producentów aut obawia się, że kryptowaluty mogą zdemolować ich stosunki z dealerami, to powinien ich uspokoić materiał amerykańskiej stacji CNBC, która już po wypowiedzi Marry Barry, dotarła do jednego z indywidualnych dealerów samochodowych w USA, który akceptuje już bitcoiny i w jego salonie od paru lat można płacić za auta kryptowalutą. A więc nawet tu nie ma wielkiego strachu!

Ładowanie samochodów elektrycznych przy paczkomatachInPost ma pomysł na nową usługę. Stacje do ładowania samochodów elektrycznych przy paczkomatach

Wartość kryptowalut się ustabilizowała i wydaje się, że na jej gwałtowny skok do góry mogą wpływać teraz już tylko gigantyczne wydarzenia oraz inwestycje znaczących graczy.