Źródła zaznajomione z tą sprawą doniosły Bloombergowi, że kierownictwo Apple omawiało możliwość wprowadzenia wzmocnionego wariantu zegarka jeszcze w tym roku lub najpóźniej w przyszłym. I to nie pierwszy raz, kiedy rozważano ten pomysł.

Pandemia wzmacnia nierówności w USA. 50 osób ma łącznie majątek taki jak 165 mln Amerykanów (zdjęcie ilustracyjne)Apple zarabia każdego dnia 151 milionów dolarów

W 2015 roku Apple podobno rozważało wypuszczenie Apple Watch sportowcom uprawiającym dyscypliny ekstremalne.

Teoretycznie powstający zegarek Apple Watch miałby taką samą funkcjonalność jak istniejące modele, ale z dodatkową odpornością na uderzenia, podobnie jak linia G-Shock firmy Casio. Plan działania na rzecz dodatkowej ochrony prawdopodobnie obejmowałby dodanie gumowanej obudowy.

Zabawy na lodzie mogą być niebezpieczneApple Watch uratował mu życie, kiedy załamał się pod nim lód

Od debiutu w 2015 roku Apple Watch po cichu stał się jednym z najważniejszych produktów firmy. Według Counterproint, Apple kontrolowało 40 procent globalnych dostaw smartwatchy w czwartym kwartale i podczas ostatniego roku podatkowego, kategoria obejmująca Apple Watch wygenerowała sprzedaż o wartości ponad 30 miliardów dolarów.

Apple zazwyczaj ujawnia zaktualizowane modele zegarków we wrześniu, a więc do pojawienia się potwierdzonych zapowiedzi jest jeszcze sporo czasu.