Jeśli wasze pragnienie wydobywania bitcoinów zostało udaremnione przez brak zapasów GPU i blokady BIOS-u, to być może jakimś ratunkiem będzie najwolniejsza koparka do kryptowalut na świecie. Potrzebna będzie konsola Game Boy (i nieco zmodyfikowany Link Cable), Raspberry Pi Pico i komputer.

RetroN SqGry z Game Boya na telewizorze? Wchodzę w to!

Idea projektu polega na tym, że całe wydobycie odbywa się na zwykłym Game Boyu, który miał premierę dokładnie 20 lat przed wynalezieniem bitcoina. Oczywiście maszynka rozrywkowa Nintendo potrzebuje pewnej pomocy — Game Boy w rzeczywistości nie może połączyć się z Internetem i nie może utrzymać całego łańcucha blokowego.

Wspólne oglądanie filmów i serialiWidzieliście już te zwiastuny? Filmy i seriale, które warto zobaczyć!

Aby sobie z tym poradzić, użyto kabla Pico i Link do połączenia z komputerem, na którym działa węzeł bitcoin. Po podłączeniu Game Boy uruchamia program haszujący z programowalnej kartridża, a nawet odtwarza zabawną animację podczas wydobywania.

 

Biorąc pod uwagę, że Game Boy jest „nieco” wolniejszy niż dzisiejsze dedykowane maszyny górnicze (najwyraźniej działa z prędkością 0,8 hashów na sekundę, podczas gdy niektórzy z najszybszych górników działają 125 bilionów razy szybciej, przy 100 terahaszach na sekundę), jest astronomicznie mało prawdopodobne, aby był w stanie faktycznie wydobywać dowolne bitcoiny.

Jednak pomysłodawcy twierdzą, że da się!