W związku z tym większość wolnego czasu spędzimy w gronie domowników, przy stole albo na kanapie, choć oczywiście zachęcamy do wspólnych spacerów w lesie czy parku, szczególnie po jedzeniowych maratonach.

Chris Hemsworth - treningJak ćwiczyć, żeby mieć muskuły niczym Thor? Zobaczcie film i do roboty!

Podobnie jak to było w czasie Bożego Narodzenia, chętnie będziemy więc sięgać po filmy, który pozwolą miło spędzić ten czas i przy okazji poczuć nieco wielkanocnego klimatu. A co konkretnie wybrać? Wielkanoc nie została niestety tak dobrze “opracowana” jak Boże Narodzenie i filmów typowo wielkanocnych jest jak na lekarstwo, ale znaleźliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji, a poza tym jak zawsze najważniejszy jest wspólnie spędzony czas:

Strażnicy marzeń

Strażnicy marzeń to animowana produkcja studia DreamWorks, która nie jest może typowo wielkanocna, ale jednym z jej bohaterów jest… Zając Wielkanocny. Mamy bowiem do czynienia z historią o legendarnych strażnikach, do których należą również Święty Mikołaj, Zębowa Wróżka i Piaskowy Dziadek, dbających o dobro dzieci z całego świata.

Profesor i szaleniecRecenzja filmu Profesor i szaleniec


Kiedy więc niegodziwy Mrok grozi, że zapanuje nad całym światem, bohaterowie wspólnie ruszają do akcji, by bronić wiary w symbole świąt i uszczęśliwiających wierzeń… zabierając ze sobą również najnowszy nabytek, a mianowicie władającego chłodem chłopca Jacka Mroza.

 

Hop

Z tematem Wielkanocy nierozerwalnie związany jest także Hop, w którym poznajemy mieszkańców Wyspy Wielkanocnej, gdzie przez 365 dni w roku najwspanialsza fabryka słodyczy na świecie przygotowuje wypełnione łakociami koszyczki dla dzieci z całego świata. Pewnego roku sytuacja wymyka się jednak spod kontroli, bo zajączek Zet, który miał przejąć nadzór nad fabryką słodyczy z rąk swojego ojca, postanawia zająć się czymś zupełnie innym, a mianowicie… udać się do Hollywood, by spełnić swoje marzenie o zostaniu perkusistą. Na miejscu poznaje Freda, który właśnie stracił pracę i szuka nowej życiowej droga - ta przyjaźń okazuje się najlepszym, co mogło ich spotkać.

 

Zając Max ratuje Wielkanoc

Wciąż nie macie dość zajączków? W takim razie mamy kolejnego, ale ten zamiast perkusistą chce zostać członkiem lokalnego gangu! Podczas wykonywania karkołomnej kaskaderskiej próby samolotowej, którą miał zaimponować kolegom, rozbija się jednak w niezwykłym miejscu, gdzie zatrzymał się czas…

BreakThru Films rozpoczyna animację malarską Chłopów w reżyserii Doroty KobieliRozpoczyna się animacja malarska Chłopów

W Wielkanocnej Krainie, a konkretniej wiejskiej szkole, gdzie zajączki ukrywają legendarną Złotą Pisankę, która daje im magiczną moc. Powrót do domu nie będzie więc łatwy, a do tego zajączki potrzebują pomocy w pokonaniu podstępnych lisów-złodziei, bo inaczej Wielkanocy nie będzie.

 

Epoka lodowcowa: Wielkanocne niespodzianki

Kiedy odbyło się pierwsze wielkanocne polowanie na jajka? Oczywiście jeszcze w epoce lodowcowej, gdy Sid leniwiec zainspirowany promieniami wiosennego słońca postanowił stworzyć usługę… odpłatnego wysiadywania jajek za rodziców. I wszystko idzie zgodnie z planem do czasu, kiedy nie pojawia się Pirat Królik, który kradnie wszystkie jajka. Następnie koloruje je i ukrywa, Sidowi nie pozostaje więc nic innego, jak tylko zebrać grupę ratunkową i wyruszyć w pościg za skradzionymi pisankami. Cały film do obejrzenia poniżej:

 

Hank i Mike

Nie brzmi wcale jak tytuł wielkanocnego filmu, prawda? Tymczasem okazuje się, że jest to jedna z nielicznych produkcji, których tematem faktycznie są te święta. Tytułowi przyjaciele Hank i Mike od lat pracują jako króliczki wielkanocne w firmie Easter Enterprises i choć wykonują swoje obowiązki tylko przez jeden dzień roku, to wypłata wpływa na ich konta przez cały rok.

News of the WorldRecenzja filmu Nowiny ze świata. Świetna rola Toma Hanksa i niebanalna historia

Kiedy więc jednemu z nich nie udaje się dostarczyć zamówionych jajek wielkanocnych, ich szef ma pretekst to ich zwolnienia. Tyle że bohaterowie nigdy nie robili nic innego, więc przyszłość wydaje się im przerażająca… Tak, wiemy, że nie brzmi to zbyt oryginalnie i nie należy się tu spodziewać kina najwyższych lotów, ale to w końcu film tematyczny, jeden z niewielu “prawdziwie” wielkanocnych, więc nie będziemy narzekać.

 

Pasja

Pasja to już zdecydowanie mniej przyjemna do oglądania produkcja, ale dla osób, które celebrują religijny wymiar świąt wielkanocnych, może być obowiązkowa. Chociaż warto pamiętać, że film Mela Gibsona od swojej premiery wywołuje liczne kontrowersje, bo to produkcja bardzo obrazowa i tylko dla osób o mocnych nerwach.

David Attenborough - Życie na naszej planecieDavid Attenborough ? Życie na naszej planecie. Recenzja książki, którą przeczytać powinien każdy

Jeśli zaś chodzi o warstwę fabularną, to jest ona opisem ostatnich 12 godzin życia Jezusa Chrystusa, zdecydowanie najbrutalniejszym w światowej kinematografii. Niemniej film jest wierny przekazom historycznym, biblijnym oraz teologicznym, a autentyczność opowiadanej historią podkreślają języki, jakimi aktorzy posługują się w filmie, czyli łacina i aramejski.

 

Zmartwychwstały

Historię stojącą za ideą świąt wielkanocnych, ale w bardzo interesującej konwencji opowieści detektywistycznej, przedstawia również film Zmartwychwstały. - Na prośbę Poncjusza Piłata rzymski trybun Clavius otwiera śledztwo dotyczące Jezusa z Nazaretu.

Piec do pizzy Teesa SUPREMEDzień pizzy. Testujemy piec Teesa SUPREME i jemy pyszną pizzę. Zobaczcie film i przepis

Jego zadaniem jest zbadanie sprawy rzekomego zmartwychwstania żydowskiego mesjasza i odnalezienie zaginionego ciała. Władze próbują ze wszystkich sił ostudzić emocje, które pojawiły się wśród ludzi. Nie jest to jednak łatwe. Tym bardziej, że czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystusa dochodzi w Jeruzalem do powstania.

 

A może nie lubicie filmów tematycznych i chcecie wykorzystać wolny czas do obejrzenia jakichś nowości? Można i tak, szczególnie że w serwisach streamingowych jest ostatnio trochę ciekawych nowości, jak:

Nowiny ze świata

Tom Hanks wciela się w rolę weterana wojny secesyjnej, wędrującego od miasta do miasta i dzielącego się z mieszkańcami cennymi wiadomościami. Pewnego razu decyduje się jednak na przyjęcie wyjątkowego “zlecenia”, a mianowicie dostarczenia do ciotki porwanej przed laty przez plemię Indian Kiowa dziewczynki… wbrew jej woli. Razem przemierzają setki mil i mierzą się z ogromnymi niebezpieczeństwami, a łącząca ich więź z każdym dniem przybiera na sile.

 

Liga sprawiedliwości Zacka Snydera

Produkcja z 2017 roku w oryginalnej wizji pierwszego reżysera Zacka Snydera, który z powodów osobistych musiał zrezygnować z projektu, czyli… fani superbohaterów muszą zarezerwować blisko 4 godziny wolnego czasu. - Bruce Wayne, chcąc mieć pewność, że poświęcenie Supermana nie poszło na marne, łączy siły z Dianą Prince, by zwerbować zespół superbohaterów, którzy ochronią świat przed zbliżającym się niebezpieczeństwem.

 

Książę w Nowym Jorku 2

A może sentymentalna podróż do historii sprzed lat, którą większość z nas widziała pewnie co najmniej kilka razy? Bo Książę w Nowym Jorku powraca i to w oryginalnej obsadzie, więc fani filmu mają powody do radości. - Po 30 latach od słynnej wizyty w Stanach Zjednoczonych książę Akeem dowiaduje się, że ma w Ameryce syna i natychmiast tam wraca, by poznać swojego potomka a zarazem następcę tronu Zamundy.