Elon Musk zauważył, że drugi silnik miał problemy zarówno podczas sekwencji startowej, jak i podczas lądowania i do samego końca nie było pewne czy wytrzyma. Z pewnością więcej szczegółów zostanie ujawnionych, kiedy inżynierowie ze SpaceX przebadają szczątki oraz przeanalizują zapis z kamer.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS)ISS coraz częściej manewruje, żeby uniknąć kosmicznych śmieci. Na orbicie jest coraz ciaśniej

Jednak już teraz można powiedzieć, że jest to porażka SpaceX. Wcześniejsze loty prototypu zakończyły się sukcesem, aż do momentu lądowania.

Co prawda SN 10 wybuchał kilka minut po lądowaniu, ale przynajmniej docierał do celu. SN11 nawet nie wrócił na ziemię. Teoretycznie każdy kolejny prototyp powinien być lepszy, a tu mamy do czynienia z zupełnie odmienną sytuacją.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS)NASA prezentuje najlepsze zdjęcia Ziemi wykonane w tym roku z ISS

Ta sytuacja nie jest jeszcze kryzysem. SpaceX buduje każdy nowy prototyp w przeciągu dwóch lub trzech tygodni. Kiedy się pojawi, może się okazać, że jest dużo nowocześniejszą wersją poprzednika.

Jednak firma Muska z pewnością odczuwa presję, wywieraną przez wszystkich zainteresowanych w przezwyciężeniu tych niepowodzeń i zbliżeniu się do rozpoczęcia przez Starship komercyjnych usług.