Opaski Mi Band to jeden z najpopularniejszych produktów z oferty Xiaomi i z każdą kolejną generacją zdobywają coraz więcej użytkowników. I nie ma tu większego znaczenia, że część z nich różni się od poprzednich dosłownie kosmetycznymi szczegółami - fani Mi Bandów chętnie sięgają po nowe modele i z pewnością tak samo będzie z Mi Band 6.

SwatchPaySwatch wprowadza w Polsce zegarek z płatnościami zbliżeniowymi

Szczególnie że opaska w końcu doczeka się funkcjonalności istotnej w czasie pandemii koronawirusa, a mianowicie pulsoksymetru, który śledzi natlenienie krwi.

Ten spodziewany był już w poprzedniej generacji, ale ostatecznie tak się nie stało, więc tym razem była to dosłownie formalność. Nie są to jednak jedyne zmiany, jakie wprowadza “szóstka”, bo opaska ma też nowy 1,56-calowy wyświetlacz dotykowy AMOLED (326 pikseli na cal), który ma blisko 50 % więcej miejsca na informacje niż jego poprzednik z Mi Band 5.

Apple Watch Series 6Powstaje specjalna wersja Apple Watch dla entuzjastów sportu?

Oznacza to, że jest w stanie wyświetlać więcej danych, a przeglądanie statystyk i powiadomień będzie wygodniejsze niż kiedykolwiek.

Pewne zmiany nastały też w zakresie treningów, bo Mi Smart Band 6 ma dwa razy więcej trybów fitness - 30 angażujących typów treningu. Użytkownicy mogą teraz korzystać z

większej liczby treningów w pomieszczeniach, takich jak rozciąganie i HIIT, wypróbować profesjonalne treningi, takie jak gimnastyka, a także bawić się aktywnościami fitness, takimi jak zumba i taniec.

iPhoneMasz rozrusznik serca? Nie kupuj nowego iPhone?a

Urządzenie automatycznie wykrywa sześć popularnych aktywności, nawet jeśli nie włączymy trybu treningu, samo rejestruje ich statystyki i włącza je do dziennika aktywności.

Poza wspomnianym pomiarem wysycenia krwi tlenem, opaska monitoruje też tętno, śledzi sen czy drzemki, cykle, w tym REM, jakość oddychania i menstruacyjny, a także zawiera zestaw ćwiczeń oddechowych, z których możemy skorzystać, jeśli potrzebujemy chwili relaksu.

Xiaomi prezentuje smartfon z 'wodospadowym' panelem zawiniętym na wszystkie bokiXiaomi prezentuje smartfon z ?wodospadowym? panelem zawiniętym na wszystkie boki

Nie powinniśmy też narzekać na czas pracy na baterii, bo Mi Smart Band 6 zapewnia nawet 14 dni pracy, a do tego znany z poprzednika port do ładowania, który nie wymaga już wyjmowania modułu z opaski. Podobnie jak wcześniej, mamy też wodoodporność do 5 ATM, czyli opaska może być używana podczas pływania, nurkowania i pod prysznicem. Cena to 44.99 EUR, data premiery jeszcze nieznana.