Nowa odsłona Mazdy CX-5

Mazda CX-5 w wersji modelowej na 2021 rok pojawia się w rok po obchodach 100-lecia firmy. Kierowcy decydujący się na zakup tego modelu mogą skorzystać z nowych wersji SkyJOY i SkyPRESTIGE, które można wzbogacić atrakcyjnymi pakietami dodatkowego wyposażenia, oraz wersji limitowanej z okazji jubileuszu Mazdy.

CX-5 najchętniej kupowanym modelem Mazdy

Mazda CX-5 premierowo wprowadzona na rynek w 2012 r. była pierwszym modelem marki, w którym zastosowano jednocześnie stylistykę KODO i technologię Skyactiv. Wyznaczyła on nowe standardy dynamiki, zmieniając postrzeganie tego, jak atrakcyjny może być kompaktowy SUV. Kolejne aktualizacje i udoskonalenia każdego parametru pojazdu sprawiły, że CX-5 stała się najważniejszym modelem w gamie, odpowiadającym za około 35% rocznej sprzedaży firmy. Do tej pory w Europie sprzedano 490 870 egzemplarzy, a w 130 krajach na całym świecie łącznie około 3 190 000 sztuk. W skali globalnej CX-5 pozostaje najlepiej sprzedającym się modelem Mazdy.

Human Machine Interface i nowy ekologiczny silnik

Połączenie wygody, bezpieczeństwa i ekologii jest dzisiaj bardzo istotnym elementem. Mazda CX-5 z 2021 r. została wyposażona w mocno udoskonalony interfejs HMI (Human Machine Interface). To właśnie on odpowiada za wspomniane wyżej bezpieczeństwo i wygodę prowadzącego samochód

W jego skład wchodzą:

- Zmodernizowany system Mazda Connect będący centrum dowodzenia każdego kierowcy Mazdy. Ogromny (10,25 cala) i szybki wyświetlacz centralny oraz wielofunkcyjne pokrętło  HMI z rozszerzoną gamą usług połączonych, obsługiwanych za pomocą najnowszej aplikacji MyMazda. 

- Dla zapominalskich i zabieganych jest funkcja pomagająca w znalezieniu samochodu zaparkowanego np. na dużym parkingu i zdalne ryglowanie drzwi.

- Dla osób podróżujących często i do różnych destynacji z pewnością zbawieniem będzie możliwość przesłania do nawigacji samochodu trasy z wieloma miejscami docelowymi.

- Zdalny kontakt z dealerem, zamawianie usług serwisowych i zdalnego monitorowania stanu technicznego samochodu.

- Automatyzacja raportowania stanu technicznego samochodu, wzywania pomocy drogowej i funkcja alarmu bezpieczeństwa. Możliwość zdalnego kontrolowania wybranych funkcji samochodu i monitorowania jego stanu jest kolejnym krokiem zbliżającym Mazdę CX-5 do porównywalnych modeli marek premium.

 

Z kolei za ekologię zmodernizowane jednostki napędowe i skrzynia biegów. Zapewniają one:

- Lepszą dynamikę jazdy i jednocześnie zmniejszoną emisję CO2. Poprzez optymalizację działania pedału przyspieszenia w celu uzyskania lepszej reakcji pojazdu i kontroli nad nim, jak również, poprawioną reakcję sześciobiegowej automatycznej skrzyni biegów.

 

Ceny uzależnione od wersji oraz wyposażenia

Za cenę wyjściową można uznać 118 900 zł, bo tyle trzeba zapłacić  za wersję SkyJOY. W tym pułapie cenowym, kupujący może oczekiwać bogato wyposażonej wersji z silnikiem 2.0 Skyactiv-G o mocy 165 KM połączonym z sześciostopniową, manualną przekładnią i napędem na przednią oś. 

Jeśli chcecie przyłączyć się do świętowania urodzin Mazdy w bardziej widoczny sposób, to limitowana odmiana 100th Anniversary bazująca na wersji SkyPRESTIGE z wybranymi elementami pakietu Brown oraz silnikiem 2,5 Skyactiv-G o mocy 194 KM jest do kupienia za kwotę od 183 800 zł. 

Wszystkie odmiany Mazdy CX-5 2021 dostępne są w korzystnym finansowaniu Mazda Finance dla klientów indywidualnych oraz firm.