Fiat 500 Hey Google nie tylko wprowadza technologie Google do samochodu miejskiego 500, crossovera 500X i minivana 500L, ale także specjalne elementy konstrukcyjne i plakietki Google. Fiat twierdzi, że pierwszy raz pojawiły się one na jakimkolwiek samochodzie. I rzeczywiście chyba ma rację!

Fiat 500 Hey GoogleFiat 500 Hey Google Google

Oczywiście samochody 500 Hey Google są wyposażone w najnowszą wersję Asystenta Google, umożliwiającą korzystanie ze sterowania głosowego do nawigacji i innych funkcji.

COBI FSO 125p TaxiŻółta taxi z serialu Zmiennicy może być wasza! Testujemy zestaw klocków COBI FSO 125p Taxi

Jednak jest również wyposażony w My Fiat Action i skrzynkę telematyczną, umożliwiając zdalne sprawdzanie ustawień za pomocą smartfona lub Google Nest Hub, mówiąc „Hej Google, zapytaj mojego Fiata ...”

Fiat 500 Hey GoogleFiat 500 Hey Google Google

Można w ten sposób sprawdzić poziom paliwa, ciśnienie w oponach, włączyć światła awaryjne, ale także zdalnie monitorować lokalizację swojego samochodu lub trasy przejazdu i otrzymywać powiadomienia w przypadku możliwej kradzieży lub przekroczenia prędkości.

Wiele innych samochodów oferuje Asystenta Google z różnymi poziomami integracji, ale to, co wyróżnia edycje 500 Hey Google, to co-branding. Wszystkie trzy modele mają dwukolorową biało-czarną kolorystykę, a także plakietki „Hey Google” na nadkolach i takie same haftowane na siedzeniach. Środkowe słupki samochodu są również ozdobione wzorem „molekuł” w charakterystycznych barwach Google.

GoogleNowa eksperymentalna aplikacja Google potrafi skanować i kategoryzować dokumenty użytkownika

Fiat 500 Hey Google będzie dostępny wyłącznie w Europie w 10 krajach — i tylko w wersjach ICE, a nie 500 EV. Wejdzie do sprzedaży we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Holandii i Polsce.

Ceny? Od 16,005 GBP (22 000 USD) za 500 hatchback do 23 264 GBP (30 000 USD) za 148 konnego 500X.

Wszyscy kupujący otrzymają również zestaw powitalny zawierający koncentrator Google Nest i markową osłonę klucza.