GSW-H1000 wchodzi w skład wytrzymałej linii Casio G-Squad Pro. Ma wiele funkcji sportowych i jest także pierwszym zegarkiem G-Shock z kolorowym wyświetlaczem.

Jak można się spodziewać po zegarku G-Shock, model GSW-H1000 to bardzo wytrzymała konstrukcja, z korpusem wykonanym z tytanu. Jego atutami są całkowita odporność na wstrząsy oraz wodoszczelność do 200 metrów głębokości.

O ile poprzednie przymioty nie były w przypadku tej serii niczym nadzwyczajnym, to kompletną nowością jest system operacyjny Android Wear oraz dwuwarstwowy wyświetlacz. Jest to kombinacja dwóch wyświetlaczy LCD, z których jeden jest ciągle włączony i odpowiada za wyświetlanie czasu, a drugi (kolorowy) prezentuje użytkownikowi mapy, powiadomienia, dane z czujników oraz inne informacje.

Casio używa już Wear OS w serii Pro Trek

Warto przy okazji przypomnieć, że Casio używa już Wear OS w swoim asortymencie smartwatchy Pro Trek.

Zegarek jest wprost naszpikowany czujnikami. Posiada wbudowany również wyposażony w czujniki, w tym wbudowany GPS, optyczny czujnik tętna, kompas, potrafi ustalić wysokość, a także zmierzyć ciśnienie.

W oprogramowaniu znajduje się aplikacja Casio z 24 opcjami ćwiczeń w pomieszczeniach i 15 aktywnościami na zewnątrz, takimi jak: bieganie, jazda na rowerze szosowym, pływanie i kilka ekstremalnych dyscyplin.

Casio G-Squad Pro GSW-H1000 w maju

Tymczasem platforma Wear OS zapewnia dostęp do powiadomień ze smartfona, licznych aplikacji i zapewnia połączenie z Asystentem Google. Jednym dużym minusem wydaje się 1,5-dniowa żywotność baterii.

Casio G-Squad Pro GSW-H1000 jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych: czerwonym, czarnym i niebieskim. Ma kosztować 700 USD w USA i 600 GBP w Wielkiej Brytanii. Do regularnej sprzedaży trafi w połowie maja.