Wyższe częstotliwości odświeżania pozwoliłyby na płynniejsze odtwarzanie multimediów i, co ważniejsze, sprawiłyby, że Apple TV byłby lepszy do gier. Obecny Apple TV 4K obsługuje tylko 4K przy częstotliwości do 60 Hz, maksymalnej dozwolonej przez port HDMI 2.0.

Gdyby następny model obsługiwał 4K 120 Hz, musiałby korzystać ze standardu HDMI 2.1, który umożliwia podwojenie szybkości transmisji danych. Wymagałby również kompatybilnego telewizora 4K 120 Hz. Tutaj jednak nie ma najmniejszego problemu, gdyż na rynku dostępnych jest wiele modeli od Samsunga, LG, Vizio i innych marek.

Ostatnio pojawiły się pogłoski, że Apple TV nowej generacji otrzyma wysokiej klasy procesor A14X z wydajnością konsolową. Co więcej, Apple podobno ostatnio zainwestował więcej pieniędzy w swoją usługę Arcade, a także rozszerzyło katalog gier o 30 nowych pozycji. Mając to wszystko na uwadze, sensowne byłoby użycie częstotliwości odświeżania 4K 120 Hz, aby przygotować “pudełko” na przyszłość i zapewnić lepsze wrażenia z gry.

Według raportu Bloomberga z końca ubiegłego roku kolejny Apple TV ma zostać wydany w 2021 roku.