Chociaż Vega nie słynie z pracy dokumentalisty, to ma na koncie Oczy diabła i można podejrzewać, że jego nowa produkcja pójdzie właśnie w tym kierunku. Reżyser zachęca do wsparcia jego projektu. Chodzi o pozyskanie jak największej liczby informacji. W tym celu powstał specjalny adres mailowy: prawda_o_magdalenie_zuk@protonmail.com. To właśnie tam może zgłosić się każdy, kto może wnieść coś do tej sprawy.

Kim była Magdalena Żuk?

Magdalena Żuk w chwili wyjazdu do Egiptu miała 27 lat. Była bardzo atrakcyjną kobietą. Niestety z tego egzotycznego kraju nie wróciła żywa. Okoliczności jej śmierci są bardzo niejasne. Mimo że zmarła w 2017 roku, do dzisiaj nie udało się ustalić, czy śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych, czy brały w niej udział osoby trzecie.

Polskiej stronie dopiero w 2020 roku udało się pozyskać dowody zgromadzone przez egipskich śledczych. W tej chwili trwa ich analiza, a prokuratura wciąż czeka na opinię biegłych z zakresu toksykologii, psychiatrii oraz medycyny sądowej. Najwnikliwiej analizowany jest protokół sekcji zwłok, bo to w nim zawarto wyniki badań toksykologicznych, genetycznych i histopatologicznych.

W sprawie przesłuchano 200 świadków i nikt nie wniósł przełomowych faktów. Co ciekawe, na ciele Magdaleny nie znaleziono żadnych śladów sugerujących użycie przemocy. Kobieta nie została także zgwałcona. Upadł też wątek jakoby padła ona ofiarą handlu ludźmi.

Czy film dokumentalny jest w stanie rzucić nowe światło na tę sprawę? Być może do reżysera zgłosi się ktoś z nowymi informacjami?