Biorąc pod uwagę zainteresowanie, jakim cieszą się smartfony Pixel od Google, koncern może być dobrej myśli także jeśli chodzi o smartwatche. Tyle że od pierwszych doniesień w 2018 roku w temacie panowała cisza i entuzjaści pomysłu Pixel Watch długo musieli czekać na jakieś konkrety w sprawie - na szczęście to się właśnie zmienia, bo za sprawą Jona Prossera, czyli wiarygodnego źródła przecieków związanych z Androidem, możemy rzucić okiem na spodziewany design pierwszego smartwatcha Google.

Jeśli Wy też od zapowiedzi Pixel 3 w 2018 roku czekacie na pokaz inteligentnego zegarka Google, to mamy dobre wieści, bo wiele wskazuje na to, że firma wcale nie porzuciła tego pomysłu i wciąż nad nim pracuje.

Na dowód w sieci pojawiło się właśnie wideo, na którym możemy zobaczyć rendery urządzenia, chociaż od razu warto zaznaczyć, że nie są one oficjalne - Jon Prosser twierdzi jednak, że powstały na podstawie oryginalnych zdjęć, które widział, ale na prośbę źródła nie mógł ujawnić.

Z filmu dowiadujemy się, że Pixel Watch otrzyma ok. 20 różnych pasków do wyboru, a wyświetlacz doczeka się okrągłej bezramkowej konstrukcji. Z dużym prawdopodobieństwem można też założyć, że podobnie jak inne inteligentne zegarki dostępne na rynku, ten również działać będzie pod kontrolą Wear OS, szczególnie że jest to przecież oprogramowanie stworzone przez Google - fragmenty oprogramowania widoczne na renderach oddawać mają te widoczne na zdjęciach, więc ostatecznie zegarek nie powinien się mocno różnić od tego, co widzimy dziś.

Poza tym, zegarek wciąż kryje wiele niespodzianek, ale miejmy nadzieję, że Google w końcu uchyli rąbka tajemnicy, tym bardziej że zbliża się ku temu idealna okazja, czyli Google I/O.

Plotki mówią o premierze w październiku, co również mogłoby się udać, nie pozostaje więc nic innego, jak tylko trzymać kciuki i wyczekiwać oficjalnych informacji.