Definitywne pożegnanie zimy sprawia, że nie ma lepszego momentu na korzystanie z uroków przyrody niż teraz. Z tej okazji skorzystał Converse i Slam Jam prezentując swoja najnowszą wspólną kolekcję.

Połączenie praktyczności odzieży outdoorowej i klimatu stylu ulicznego charakterystycznego dla Slam Jam daje wynik w postaci monochromatychnej kolekcji kapsułowej idealnej do pieszych wędrówek.

Buty sportoweButy sportowe Converse

Buty sportoweButy sportowe Converse


Na warsztat wzięty został model Bosey MC znany szerszej publiczności z poprzednich kolekcji Converse i ceniony ze względu na przystosowanie do zmiennych warunków atmosferycznych i multizadaniową cholewkę wzmocnioną elementami z gumy. W efekcie połączenia świata Converse ze światem Slam Jam otrzymujemy praktyczne i wododporne obuwie o wyrafinowanej linii wzbogacone metalicznymi detalami.

Kolekcji towarzyszy artystyczna sesja w stylu lo-fi stworzona w podparyskim lesie Fontainebleau. Biało-czarne zdjęcia przedstawioają kolekcję na tle organicznych kamiennych struktur i w leśnej scenerii. "W przypadku tego projektu, wybór padł na Las Fontainebleau ze względu na to, jak detale kolekcji Converse Slam Jam odzwierciedlają kształty znalezione w leśnych formacjach skalnych" - mówi Chris Glickman, dyrektor artystyczny odpowiedzialny za kampanię.

Kolekcja Converse x Slam Jam od 25 marca dostępna jest na Converse.pl i w wybranych sklepach parnerskich.