Nie tylko kupujemy więcej gier, ale i spędzamy coraz więcej czasu na oglądaniu, jak inni w nie grają. Jak wynika z nowego raportu, zarówno Twitch, jak i Facebook Gaming, zanotowały ostatnio wzrosty nawet o 100% w stosunku rok do roku.

Pierwszy z tych serwisów ustanowił nowy rekord w marcu, osiągając wtedy wynik 2 mld obejrzanych godzin, a podczas gdy ten drugi musiał zadowolić się miesięcznym wynikiem na poziomie 400 mln godzin (nieco mniej niż jego rekord ze stycznia, czyli 439 mln).

Jak się jednak okazuje, nie tylko granie przyciąga użytkowników, bo duży wzrost zanotowały streamingi, w których streamerzy… po prostu śpią! Jest to tak samo zaskakujące jak fakt, że streamingi wciąż osiągają rekordowe wyniki, chociaż obostrzenia pandemiczne w wielu krajach są poluzowane i możliwe są już wyjścia z domu i aktywności na zewnątrz.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze gry na Twitchu w ubiegłym miesiącu, to zwycięzcą jest GTA V z wynikiem 181 mln obejrzanych godzin, a na podium łapią się jeszcze League of Legends (143 mln) i Fortnite (107 mln).

Wracając jednak do informacji o rosnącej liczbie streamerów, którzy nabijają odsłony na streamingach, na których śpią, to Ludwig Ahgren i Matthew “Mizkif” Rinaudo zanotowali ponad 2 mln godzin na swoich sennych streamch! Ten pierwszy zorganizował sobie nawet tzw. subathon, czyli maraton subów, tj. za każdą klikniętą subskrypcję dokładał 20 sekund do swojego ciągłego streama, który rozpoczął się 14 marca.

Ten cieszy się tak ogromną popularnością, że wciąż trwa i jak sugerują szacunki, zakończy się dopiero dziś, czyli miesiąc później. A że jak wspomnieliśmy jest ciągły, to dużą część zajmuje sen Ahgrena i są użytkownicy, którzy lubią go oglądać… dziwne to chyba mało powiedziane.