Będzie go można nabyć, z czasem nie tylko w USA, poprzez oficjalną stronę LG, gdzie przy informacji produktowej o nowym telewizorze pojawił się specjalny przycisk „Zapytaj, aby kupić” . Kliknięcie go spowoduje wyświetlenie danych kontaktowych lokalnego przedstawiciela handlowego.

Na stronie nie ma wzmianki o cenach w USA. Jednak w Korei Południowej, gdzie LG sprzedaje OLED R od października ubiegłego roku, kosztuje on 100 milionów KRW. Przy obecnym kursie wymiany to około 89 000 dolarów.

Za te pieniądze otrzymujemy telewizor 4K, który może zajmować różne pozycje oglądania w zależności od tego, jak duża część panelu jest konieczna do wysunięcia. Na przykład w widoku liniowym tylko część wyświetlacza jest widoczna do pokazywania czasu, pogody i sterowania muzyką.

Oprócz całkowitego ukrycia ekranu można go również obniżyć, aby podczas oglądania filmu uniknąć czarnych pasków. Bardziej prozaiczne funkcje obejmują obsługę AirPlay 2 i HomeKit, a także asystenta głosowego oraz zestaw standardowych ustawień.

Na szczęście, jeśli szukacie bardziej przystępnego cenowo OLED, oferta LG 2021 zaczyna się od zdecydowanie tańszych odbiorników. Jeśli celujecie w nowości właśnie od tego producenta, to zalecam poczekać do czerwca. Wtedy do sklepów trafia premierowe modele, przygotowane na ten rok.