Jeśli wszystkie utwory na płycie Totem będą co najmniej tak dobre jak zapowiadające ją single, to można mówić o najlepszym krążku w dorobku Jareckiego.

Jarecki, właściwie Jarosław Kubów, urodził się w 1982 roku w Opolu. W 1998 założył z DJ-em BRK zespół Kultórwa. Od 2003 roku aktywny solowo. Laureat nagrody im. Anny Jantar na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 2008 ukazała się jego pierwsza solowa płyta, „Styldohwil”, a w 2017 kolejne solowe wydawnictwo: „Za wysoko”. Jarecki wydał też dwa albumy z DJ BRK: „Mucha nie siada” (2010) i „Punkt widzenia” (2014). Na co dzień Jarecki koncertuje z Grubsonem i DJ BRK. 

Na koncie ma również współpracę z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej takimi jak Kamil Bednarek, Krzysztof Zalewski, Chada, Eldo, Ten Typ Mes, Flirtini, Ras, Dwa Sławy, Robert Cichy, VNM i wielu innych. Występował na najważniejszych imprezach muzycznych, w tym Open’er Festival czy Męskie Granie.

Jego trzeci album solowy Totem, zapowiadany singlami Galaktyczny funk, Mamo i Co dalej, ukaże się w maju 2021 nakładem Def Jam Recordings Poland |Universal Music Polska.