Podczas dorocznego walnego zgromadzenia członków zarządu firmy, prezes i pełniący obowiązki dyrektora generalnego Ferrari, John Elkann, ujawnił, że pierwszego całkowicie elektrycznego Ferrari powinniśmy spodziewać się w 2025 r. Stwierdził też, że jego premiera będzie punktem zwrotnym w dziejach Ferrari, a cały zespół jest bardzo podekscytowany jego tworzeniem.

Ferrari ogłosiło, że chociaż nie zamierza opracowywać samochodów samojezdnych, przyjmie pewne cechy technologii autonomicznej jazdy w odpowiedzi na zmiany regulacyjne i preferencje klientów. Na przykład w 2018 roku położyli podwaliny pod zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, w tym wspomagające hamowanie i automatyczny tempomat. W nowym modelu pojawi się oczywiście o wiele więcej innowacji.

Przy okazji trzeba wspomnieć, że Elkann objął stanowisko tymczasowego dyrektora generalnego po odejściu Louisa Camilleriego w grudniu 2020 r. Jeszcze nie jest przesądzone czy to on zaprezentuje światu elektryczne Ferrari, ale firma zapewniła, że niezależnie od tego kierunek został już obrany.