Capcom ujawnił te fakty podczas niedawnego pokazu Resident Evil. Ujawniono wtedy oczekiwaną wydajność Resident Evil Village na konsolach nowej generacji. Producent gry przekazał, że Village będzie działać z prędkością 60 klatek na sekundę w 4K. Nie wspomniał o tym, jak bardzo uruchomienie go z włączonym ray tracingiem wpłynęłoby na wydajność.

Zarówno PlayStation 5, jak i Xbox Series X | S będą pozwalały na rozgrywkę w rozdzielczości 4K z RT. W przypadku tych konsol można spodziewać się około 45 klatek na sekundę. Xbox Series S może działać w 1440p przy 45 fps lub 30 fps z włączonym RT. To znaczący spadek liczby klatek na sekundę, ale pozwalający na grę.

Firma Capcom dodatkowo potwierdziła wydajność na konsolach poprzedniej generacji. Na podstawowych modelach PS4 i XB1 najlepsze, co dostaniecie, to odpowiednio 900p przy 45 i 30 klatkach na sekundę. Modele PlayStation 4 Pro i Xbox One X mają ustawienia wyjściowe 4K przy 30 klatkach na sekundę lub 1080p przy 60 klatkach na sekundę.

Aby samemu sprawdzić grę, koniecznie zabierzcie Resident Evil Village na jazdę próbną. Gra będzie dostępna w formie wersji demonstracyjnej w kilku terminach. Obserwujcie zapowiedzi w sklepach swoich konsol.