W zeszłym miesiącu Sony potwierdziło, że tego lata zamyka sklepy PS3, PSP i Vita. W internecie rozpoczęła się prawdziwa burza, a fani i właściciele tych konsol nie kryli swojego niezadowolenia. Nic więc dziwnego, że pod ich naciskiem firma zmieniła zdanie na temat zamykania cyfrowych sklepów PlayStation 3 i PS Vita. Los sklepu PSP został jednak przesądzony.

Po namyśle uznaliśmy, że podjęliśmy złą decyzję. Cieszę się, że utrzymamy PlayStation Store na urządzeniach PS3 i PS Vita - wyjaśnił Jim Ryan w oświadczeniu skierowanym do użytkowników.

Jak tłumaczył, decyzja o zamknięciu sklepów PS3 i Vita wynikała ze skomplikowanej natury utrzymywania otwartych rynków dla starzejącego się sprzętu. Zauważył również, że Sony koncentruje się na oferowaniu treści na nowsze konsole, zwłaszcza PS5.

Ani słowem nie wspomniał jednak o nowym harmonogramie zamykania tych sklepów w przyszłości. Więc na razie pozostaną otwarte przez czas nieokreślony. Sony już zapewniło klientów, że nawet gdy rynki ostatecznie się zamkną, nadal będą mieli dostęp do swoich gier cyfrowych.