Dziennikarze z serwisu VGC odkryli logo opublikowane w polskiej witrynie Sony PlayStation, które sugeruje, że usługa wideo może wkrótce stać się częścią subskrypcji. Opis, który został tam umieszczony, brzmiał: „Nowa korzyść dostępna przez ograniczony czas w PlayStation Plus… PS Plus Video Pass to usługa próbna aktywna 22.04.21 - 22.04.22. Subskrypcja jest dostępna dla użytkowników PS Plus w Polsce”.

Sony usunęło już logo i opis. Jednak można wnioskować, że może to być nowość, której jeszcze oficjalnie nie ogłoszono. Jeśli rzeczywiście istnieją takie plany, to wygląda na zmianę zdania w Sony. Jej przedstawiciele twierdzili przecież, że PlayStation Store przestanie sprzedawać / wypożyczać programy telewizyjne i filmy. Czy jest to powrót do starego pomysłu w odmienionej formie?

Sony posiada znaczną bibliotekę własnych filmów. Mogłoby je z powodzeniem oferować subskrybentom i serwować za pośrednictwem transmisji strumieniowej w ramach subskrypcji PlayStation Plus. Taka usługa zdecydowanie podniesie jej wartość i z pewnością przyciągnie nowych chętnych, których niekoniecznie interesowały gry.