… producenta papieru toaletowego wykonanego z bambusa i niezawierającego plastiku. Wszystko w ramach 10-letniego planu działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, w którym wyszczególniono cztery kluczowe obszary zaangażowania firmy w ochronę przyrody i środowiska, w tym wykorzystanie 100% energii odnawialnej do 2025 roku i osiągnięcie neutralności węglowej do 2030 roku. Teraz, w ramach obchodów Dnia Ziemi, Razer przeznaczył 50 milionów dolarów, na  wsparcie i inwestycje w startupy zajmujące się ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem.

Razer Green Fund będzie dążyć do promowania ekologicznego sposobu myślenia wśród młodzieży, społeczności millenialsów i pokolenia Z. Inwestycje te mają na celu przyspieszenie zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw, z naciskiem na energię odnawialną, zarządzanie węglem i tworzywami sztucznymi:

Od czasu ogłoszenia naszej 10-letniej mapy drogowej dotyczącej zrównoważonego rozwoju, Razer jest zasypywany zapytaniami, w jaki sposób startupy mogą przyspieszyć prace nad własnymi zielonymi inicjatywami. Razer Green Fund został utworzony, aby wzmocnić startupy, które chcą realizować swoje ambicje - tłumaczy firma.

Pierwszym krokiem jest inwestycja w The Nurturing Co, a konkretniej jego markę BAMBOOLOO, która będzie dostarczać swój wykonany z bambusa papier toaletowy do niektórych ze światowych biur Razera, w tym do nowej siedziby głównej w Azji Południowo-Wschodniej i biura w Malezji.  Akcja jest częścią planu Green Organization, który ma zagwarantować, że wszystkie operacje biurowe Razera będą w 100% neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

BAMBOOLOO naprawdę uosabia naszą wizję ochrony ziemi dla przyszłych pokoleń. Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja będzie stanowić ważny przykład dla początkujących startupów zajmujących się ochroną przyrody - możemy przeczytać w oficjalnym ogłoszeniu.

Ale czy taki papier toaletowy może faktycznie zrobić różnicę? Okazuje się, że tak i to ogromną, bo jak tłumaczy Razer, przechodząc na używanie bambusowego papier toaletowego czteroosobowa rodzina może zaoszczędzić w ciągu roku ponad 30 000 litrów wody! Bambus nie tylko rośnie zdecydowanie szybciej niż drzewa, ale i wytwarzana z niego pulpa wymaga zastosowania o 90% mniej wody i 70% mniej węgla w porównaniu do typowej miazgi drzewnej. No to nie mamy więcej pytań i pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości zobaczymy kolejne równie interesujące projekty.