Katastrofa w elektrowni atomowej w Czarnobylu omawiana była przez wielu i na mnóstwo sposobów. Z pewnością wielu rzeczy wciąż nie wiadomo i możliwe, że nigdy nie poznamy prawdziwych liczb, obrazujących tę tragedię, bo Rosja wciąż skrywa je w najtajniejszych archiwach.

Miniserial HBO ukazał nam historię, którą doskonale znamy. Nie było tu możliwości szczęśliwego zakończenia ani alternatywnego rozwiązania. Mimo tego widzowie na całym świecie zachwycili się tą, liczącą sześć odcinków opowieścią. Siłą tej niewielkiej produkcji było to, że jej twórcy postawili na pokazanie historii ludzi uczestniczących w tamtych wydarzeniach. Oszczędne dialogi, efekty i elektryzująca muzyka, sprawiały, że włosy stawały dęba, a oglądający obgryzali paznokcie.

Teraz Czarnobyl będzi skasowany z zasobów HBO Go. Może się to wydawać dziwną decyzją. Kasować przebój, dla którego ludzie kupowali abonament?

Odpowiedź może leżeć w bardzo prozaicznej sprawie. Prawdopodobnie chodzi o umowy licencyjne. HBO wyprodukowało ten miniserial do spółki ze Sky. I tu właśnie może być powód.

Śpieszcie się! Czarnobyl znika z HBO Go dokładnie 6 maja.