W tym tygodniu serwisy streamingowe oszczędnie dzieliły się swoimi nowościami i na każdą z największych platform przypada dosłownie jeden trailer, ale przy okazji doczekaliśmy się zapowiedzi kilku zwiastunów kinowych, więc ostatecznie jest co oglądać. Poza tym, w czasie oscarowego weekendu oczy większości kinomaniaków skierowane są w inną stronę, więc nie przedłużając zapraszamy do oglądania:

Tlen

Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia budzicie się w komorze kriogenicznej, w której wkrótce skończy się tlen - straciliście pamięć, a żeby przeżyć, musicie ustalić, kim naprawdę jesteście. Sytuacja nie do pozazdroszczenia, a w takiej właśnie znajduje się bohaterka filmu tlen, za którego reżyserię odpowiada Alexandre Aja. I choć samo nazwisko nic Wam nie mówi, to filmografia dobrze pokazuje, w jakim kierunku może podążyć Tlen. Reżyser ten ma bowiem na swoim koncie wiele horrorów i filmów z dreszczykiem, jak Wzgórza mają oczy, Rogi z Danielem Radcliffem w roli głównej, Lustra czy Pirania 3D. Czy tym razem również zapewni nam dawkę adrenaliny? Przekonamy się! Premiera: 12 maja/Netflix.

 

Fathom

Fathom to ciekawy film dokumentalny, skupiający się na postaciach dr Michelle Fournet i dr Ellen Garland, a także ich wyprawie na przeciwległe półkule, której celem jest kompleksowe badanie… humbaków. Konkretniej złożonego systemu komunikacji tego gatunku, a wszytko celu lepszego poznania oceanicznej kultury starszej niż dzieje ludzkości. Premiera: 25 czerwca/Apple TV+

 

Maradona: Blessed Dream

Wygląda na to, że filmy dokumentalne o znanych sportowcach cieszą się dużą popularnością, bo sięgają po nie różne platformy streamingowe. Mieliśmy już Michaela Jordana, Ronniego Colemana, Pele i kilku innych, a teraz przyszedł czas na inną legendę, nieco bardziej kontrowersyjną, bo samego Diego Maradonę. Film przedstawia losy słynnego piłkarza od jego najmłodszych lat, dlatego na ekranie zobaczymy aż trzech odtwórców jego roli - w nastoletniego wcieli się Nicolás Gold, w młodego Nazareno Casero, a starszego Juan Palomino. Premiera: wkrótce/Amazon Prime Video.

 

Obecność 3: Na rozkaz diabła

Fani horrorów mogą już zacierać ręce z zadowolenia, bo na ekrany wraca jedna z ulubionych (i zdecydowanie jedna z najlepszych) serii z dreszczykiem ostatnich lat, a mianowicie Obecność. Czym tym razem będzie musiało zająć się wyjątkowe małżeństwo? - Rok 1981. Małżeństwo Warren zajmuje się jedną z najbardziej sensacyjnych spraw w swojej karierze, która zaczyna się od walki o duszę młodego chłopca, a następnie zabiera ich daleko poza to, co dotąd widzieli. Po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych mężczyzna podejrzany o morderstwo wskazuje opętanie jako linię obrony - utrzymuje, że za zbrodnie odpowiedzialny jest potężny demon, władający jego ciałem. Czy sąd będzie w stanie zaakceptować taką możliwość? Premiera: 4 czerwca/HBO Max.

 

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni

Marvel powraca do swojego filmowego uniwersum, by zaskoczyć fanów zupełnie nowym bohaterem - produkcja wchodzi w skład IV Fazy Marvel Cinematic Universe i jest już jej dwudziestym piątym filmem. Shang-Chi od 10 lat żyje sobie spokojnie w San Francisco, ale pewnego dnia jego świat staje na głowie. Musi zmierzyć się ze swoją przeszłością, którą wydawało się, że zostawił dawno za sobą, bo ponownie zostaje wciągnięty w sieci tajemniczej organizacje terrorystycznej 10 pierścieni, za którą stoi jego… ojciec. Premiera: 3 września/kina.

 

Anette

Chociaż dla niektórych aktorów udział w produkcji ze słynnego uniwersum oznacza zaszufladkowanie na długie lata i problem z pójściem w innymi kierunku, to Adam Driver po udziale w Gwiezdnych wojnach radzi sobie po prostu świetnie. Co chwilę słyszymy o filmach z jego udziałem, a najnowszy z nich nosi tytuł Anette, gdzie aktor pojawia się u boku Marion Cotillard. - Stand-upowy komik oraz operowa diwa przeżywają wzloty i upadki w swoim małżeństwie, odkrywając niezwykły talent córki. Premiera: 6 lipca/kina.

 

Werewolves Within

Werewolves Within to produkcja, która z pewnością zwróci uwagę fanów gier wideo, bo opiera się na popularnym tytule VR od Ubisoftu o modnej ostatnio mechanice ukrytych ról. Taki właśnie klimat będzie miał też film: - Po tym jak proponowany rurociąg dzieli małe miasteczko Beaverfield, a burza śnieżna więzi mieszkańców w lokalnej gospodzie, nowo przybyły ranger i pracownik pocztowy muszą utrzymać porządek i odkryć tajemnicę stojącą za tajemniczą kreaturą terroryzują społeczność. Zapowiada się więc na połączenie horroru, thrillera i komedii, które może okazać się bardzo przyjemną weekendową rozrywką. Premiera: 25 czerwca/kina.