W ramach luzowania obostrzeń związanych z pandemią dowiedzieliśmy się, że od 29 maja będziemy ponownie mogli zasiąść w fotelach kinowych i nadrobić nieco filmowych zaległości. Jeśli więc tęskniliście za oglądaniem hollywoodzkich produkcji w jedyny słuszny sposób, czyli na dużym ekranie, to już niebawem.

A zaczniemy od mocnego uderzenia, bo kina już ujawniły, że w nadchodzącym czasie zobaczymy nie tylko oscarowe produkcje, jak Nomadland i Ojciec, ale i wywołujące dreszcze nowe wydanie Piły i kolejna część Obecności oraz naszpikowane akcją Mortal Kombat i Godzilla vs Kong. A co później? Przekonajmy się:

Łasuch

„Łasuch” to postapokaliptyczna opowieść o przygodach chłopca jelonka i samotnego wędrowca, który nieoczekiwanie zostaje jego opiekunem. Producentami wykonawczymi adaptacji popularnego komiksu DC są Susan Downey i Robert Downey Jr. Premiera wszystkich odcinków serialu „Łasuch” już 4 czerwca 2021 r., tylko na Netflix. Premiera: 4 czerwca/Netflix.

 

Dom

Dom opowiada historię Pedro, przystojniaka z klasy średniej Rio de Janeiro, który już jako nastolatek dobrze poznaje kokainę. To z miejsca stawia go na drodze do zostania liderem lokalnego gangu, który na początku lat 2000 zajmuje wszystkie nagłówki w lokalnej prasie. W międzyczasie poznajemy też historię jego ojca, który jako nastolatek dokonuje wyjątkowego odkrycia na dnie morza - zgłoszenie sprawy odpowiednim służbom sprawia, że ostatecznie kończy jako policjant. Związek ojca i syna jest więc wyjątkowo trudny, a my mamy okazję śledzić losy mężczyzn żyjących po dwóch stronach “barykady”. Premiera: 4 czerwca/Amazon Prime Video.

 

The Tomorrow War

Świat jest zdumiony, kiedy pewnego dnia pojawia się grupa podróżników w czasie, aby dostarczyć pilną wiadomość - 30 lat później, w 2051 roku, ludzkość przegrywa wojnę ze śmiertelnie niebezpieczną rasą obcych. Jedyną szansą na przetrwanie jest zebranie żołnierzy i cywilów zdolnych do walki, a następnie przetransportowanie ich do przyszłości, gdzie dołączą do walki z wrogiem. Jednym z rekrutów jest nauczyciel Dan Forester (Chris Pratt), który postanawia walczyć o przyszłość dla swojej córki - tyle że los ludzkości zależy od jego zdolności do zmierzenia się z przeszłością. Premiera: 2 lipca/Amazon Prime Video.

 

Physical

Sheila Rubin (Rose Byrne) jest po cichu zadręczającą się gospodynią domową z San Diego lat 80., która za zamkniętymi drzwiami walczy z ekstremalnymi demonami osobistymi i złośliwym głosem wewnętrznym. Wszystko zmienia się, kiedy odkrywa… aerobik, rozpoczynając podróż w stronę sukcesu i odzyskania władzy nad własnym życiem. Premiera: 18 czerwca/Apple TV+

 

The Misfits

Fani Pierce’a Brosnana mają powody do zadowolenia, bo odtwórca roli Agenta 007 wraca na duży ekran w filmie The Misfits. Jeżeli chodzi o fabułę, to mamy do czynienia z klasyczną produkcją o napadzie - akcja filmu rozgrywa się na Środkowym Wschodzie, gdzie architekt Richard Pace zostaje wplątany w ogromny napad na złoto z konsekwencjami sięgającymi daleko poza to, co ktokolwiek może sobie wyobrazić. W filmie występują też Rami Jaber, Hermiona Corfield, Jamie Chung, Mike d Angelo, Tim Roth i Nick Cannon. Premiera: 11 czerwca/kino.

 

Women

Pewnego dnia w małym miasteczku zostaje znaleziono okaleczone ciało kobiety, a podejrzenie lokalnego detektywa spada na profesora socjologii, z którego zajęć zaczynają znikać studentki. Premiera: wkrótce/kino.

 

Georgetown

Trzymająca w napięciu historia pełna niespodziewanych zwrotów i politycznego zamieszania ze zdobywcą Oscara, Christophem Waltzem w roli głównej. Pozycja Ulricha Motta, ekscentrycznego i wygadanego mężczyzny pnącego się po drabinie społecznej, który zdaje się mieć wszystkich mieszkańców Waszyngtonu owiniętych wokół małego palca, drastycznie zmienia się po śmierci jego dobrze postawionej i dużo starszej żony. Kiedy córka kobiety dowiaduje się, że jej matka została znaleziona martwa, zaczyna podejrzewać, że jej ojczym nie jest do końca tym, za kogo się podaje, a policyjne śledztwo powoli odkrywa spisek sięgający głębiej, niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Premiera: 14 maja/kino.

 

Jeden gniewny człowiek

Kalifornijska firma zajmująca się transportowaniem cennych ładunków, głównie milionów w gotówce, popada w coraz większe kłopoty. W ciągu ostatnich miesięcy kilka jej konwojów zostało napadniętych, ograbionych, a ochraniające je ekipy wymordowano. W takich okolicznościach do firmy dołącza H (Jason Statham) - milczący twardziel o niejasnej przeszłości, ale o nieocenionych kompetencjach. Jego zadaniem jest podniesienie bezpieczeństwa konwojów i wykrycie sprawców napadów. Wkrótce okaże się jednak, że jego prawdziwym celem jest zemsta. H odkrywa, że za napady odpowiada gang, którego ludzie kilka miesięcy temu zabili jego syna. Premiera: 4 czerwca/kino.

 

Herezja

Persefona (Hannah Arterton) zostaje fałszywie oskarżona o czary i skazana na śmierć. Przed egzekucją ratuje ją interwencja tajemniczej Matki Wielebnej. Samozwańcza przywódczyni religijna oferuje Persefonie pomoc, ale warunkiem jest wstąpienie do zakonu i zamieszkanie w murach odosobnionego klasztoru, gdzie pokutę za grzechy odbywa już niewielka grupa upadłych kobiet. Po przybyciu na miejsce dziewczyna nękana jest przerażającymi wizjami i wkrótce uświadamia sobie, że ponury klasztor – tak naprawdę – jest siedliskiem zła, które wykracza daleko poza ludzkie pojmowanie. Premiera: wkrótce/kino.

 

Czarna wdowa

Chyba nie warto już liczyć, ile razy Czarna wdowa była już przekładana, ale wiele wskazuje na to, że data 9 lipca jest ostateczna. Akcja filmu dzieje się po wydarzeniach z Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, kiedy to ONZ wprowadza przymusowy rejestr bohaterów, który doprowadza do konfliktu pomiędzy Kapitanem Ameryką a Iron Manem. Jakby tego było mało, Czarną wdowę dopada niewygodna przeszłość i bohaterka musi zmierzyć się ze śmiertelnie niebezpiecznym przeciwnikiem, który nie cofnie się przed niczym, by ją zniszczyć. Premiera: 9 lipca/kino.

 

Dźwięk metalu

Tę produkcję trudno nazwać nowością, bo debiutowała na festiwalach filmowych już w 2019 roku i zdążyła narobić wokół siebie mnóstwo zamieszania, ale o filmie znowu zrobiło się głośno po rozdaniu Oscarów, więc Amazon Prime Video uraczyło nas nowym zwiastunem. W filmie poznajemy losy pary muzyków, perkusisty Rubena i wokalistki Lu, którzy mają przed sobą wizję wielkiej kariery, kiedy nagle okazuje się, że mężczyzna dosłownie z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. Dla muzyka to zawodowy wyrok śmierci, który niesie ze sobą również osobistą tragedię… świat Rubena legnie w gruzach, pytanie tylko, czy pozwoli Lu uratować to, co ich łączy. Premiera: już dostępne/Amazon Prime Video.