Około pięciu procent populacji cierpi na seksoholizm. To oznacza, że w Polsce mamy prawie dwa miliony seksoholików. Mijamy ich każdego dnia na ulicy, ale tworzą zamknięte środowisko, do którego bardzo trudno przeniknąć i o którym się nie mówi. Seks zniszczył ich związki, rodziny, kariery, przyjaźnie.

Relacje osób dotkniętych uzależnieniem zawsze są poruszające. Jednak to, co spotykamy na kartach książki, jest czymś absolutnie niebywałym. Oto zderzamy się z cierpieniem ludzi, którzy opętani są czymś, co zwykle wydaje się nam przyjemnością, co lubimy. Z seksem.

"Seksoholicy" są książką, o której trudno zapomnieć. To naprawdę mocna rzecz, a czasami nawet obrzydzająca w odbiorze. Musicie mieć tego świadomość, zanim siądziecie do lektury. Czytając relacje kobiet i mężczyzn, seksoholików i ludzi z nimi żyjących, poczujecie mieszankę rozmaitych uczuć: przerażenia, zdziwienia, wściekłości, obrzydzenia, strachu, współczucia i smutku. Wiktor Krajewski funduje nam prawdziwy emocjonalny rollercoaster.

Seksoholizm to nieustający seksualny głód, czyniący z opętanych ludzi niewolników. Wszystko staje się podporządkowane seksowi. Chorzy nie potrafią myśleć o niczym innym i nie ma dla nich znaczenia z kim, gdzie, jak. Byle więcej i więcej. Najgorsze jest to, że miewają przebłyski świadomości i wtedy widząc co się z nimi dzieje, cierpią okropnie. A później znowu rzucają się w wir-stosunek za stosunkiem, nowi partnerzy, nowe podniety i tak na okrągło.

To jest obłęd, w którego momencie nie jestem w stanie myśleć o niczym innym, tylko o spuszczeniu się. Dlatego, gdy tylko jest to możliwe, staram się wyjeżdżać z Warszawy. Nie ma tu dzielnicy czy ulicy, która nie przypominałaby mi o tym, że przeruchałem się tam z kimś. To dość straszne, że jedziesz miastem i mijasz dom, centrum handlowe, kino, kamienice i te wszystkie miejsca kojarzą ci się z seksem. Straszne, ale jakże w moim przypadku prawdziwe. Szymon. - fragment książki.

“Seksoholicy” to także relacje osób żyjących z seksoholikami. Nie jesteście sobie w stanie wyobrazić jakie to przerażające przeżycie dla tych ludzi. Ich życie stopniowo przemieniło się w piekło a ludzie, których znali i kochali, przeistoczyli się w bestie.

Książka pozostawia czytelnika z bólem głowy. Uświadamiamy sobie, że seksoholizm to przerażająca choroba dotykająca bardzo różnych ludzi, która wypala ich świat do gołej skały. Niszczy rodziny, miłość, relacje z przyjaciółmi, życie zawodowe. Odbiera godność, siły i zdrowie.

Autorem książki jest dziennikarz, Wiktor Krajewski. W 2015 roku debiutował bestsellerową książką "Łączniczki. Wspomnienia z Powstania Warszawskiego". W 2017 roku opublikował "Pocztówki z powstania", w 2019 rozmowę z Aliną Dąbrowską "Wiem, jak wygląda piekło", a w 2020 roku rozmowę z Niną Novak - najwybitniejszą polską primabaleriną - "Taniec na gruzach" oraz "Chciałbym nigdy cię nie poznać".