Potrzebowałem noża nadającego się do zabierania na wyjazdy, ale jednocześnie niezbyt dużego, składanego i solidnego. Scyzoryki poszły w tym momencie na bok i Hunter Pro stał się jednym z pierwszoplanowych kandydatów. Jego spore ostrze i równie duży uchwyt sprawiają, że nóż jest bardzo przydatny i wygodny w trudniejszych zadaniach.

W przeciwieństwie do scyzoryka, oferującego wiele funkcji, Hunter Pro Alox jest dedykowanym nożem o dopasowanej ergonomii i funkcjach.

Rękojeść z tlenku glinu jest smukła, wytrzymała i lekka, a jej charakterystyczne, żebrowane wykończenie i rowki na palce zapewniają doskonały chwyt i kontrolę nad nożem. Doskonale komponuje się z ostrzem typu drop point, wykonanym z piaskowanej, wysokowęglowej stali. Ostrze rozkłada się przez duży otwór na kciuk i blokuje się za pomocą mechanizmu blokującego w stylu klasycznego noża myśliwskiego.

 

Jak przystało na solidny nóż, Hunter Pro Alox jest wyposażony w zdejmowany, głęboki klips na kieszeń i smycz z paracordu. Ta ostatnia zapewnia lepszą możliwość wyjmowania z kieszeni, a także obecność solidnej linki pod ręką, gdy okaże się przydatna. Stonowane logo z przodu noża i miejsce na grawerowanie na tylnej rękojeści dodają wyrafinowanej, dyskretnej stylizacji.

Victorinox Hunter Pro AloxVictorinox Hunter Pro Alox Krzysztof Żołyński

Fani ostrzy Victorinox, jeśli odpowiada im stal nierdzewna i rękojeści z tlenku aluminium z pewnością docenią Hunter Pro Alox. Mechanizm blokujący, otwierane jedną ręką ostrze, głęboki klips na kieszeń i smycz z paracordu w połączeniu z klasyczną srebrną kolorystyką sprawiają, że ten nóż znakomicie sprawdzi się w mieście, na szlaku i wszędzie pomiędzy nimi. Jeśli jednak wymarzycie sobie inny kolor, to znajdzie się kilka innych.

Oczywiście o gustach się nie dyskutuje i nie wiem czy w przypadku noża takie określenie jest właściwe, ale jest on po prostu ładny.

Nóż Victorinox Hunter Pro AloxNóż Victorinox Hunter Pro Alox Krzysztof Żołyński

Narzędzia: Zawieszka z linki paracord, ostrze duże, otwór do przymocowania smyczy, klips

Wysokość: 16 mm

Waga netto: 186 g