Prototypowe urządzenie po owinięciu wokół nadgarstka badanej osoby było w stanie wykorzystać różnicę temperatur między skórą użytkownika a otoczeniem, aby zasilić diodę LED.

W przeciwieństwie do innych generatorów, które do wytwarzania energii wykorzystują ruch, TEG nie mają ruchomych części, a więc jego konserwacja będzie banalna. Zespołowi z Harbin Institute of Technology udało się przygotować elastyczną wersję opaski, która w trakcie testów przetrwała 10000 powtarzających się zgięć.

W prototypie wyeliminowano również niektóre rzadkie metale występujące w dostępnych na rynku TEG, co może znacznie obniżyć koszty produkcji na dużą skalę.

Warto zaznaczyć, że zespół nie jest pierwszym, który bada ten pomysł. Na YouTube jest wiele przykładów innych osób eksperymentujących z urządzeniami termoelektrycznymi do noszenia.

Naukowcy obiecują, że będą ulepszać konstrukcję, aby skuteczniej wykorzystywać wydzielane przez ludzkie ciało ciepło. Jest nadzieja, że pewnego dnia ta technologia może zostać wykorzystana do zasilania elektroniki do noszenia.