Dexter powróci jesienią, a my właśnie mamy okazję zerknąć po raz pierwszy na to, co ma nadejść. Ostrzeżenie: osoby, które do tej pory nie śledziły serii, poznają kilka faktów, z jego fabuły.

W październiku 2020 roku Showtime ogłosiło, że jego przebojowy dramat kryminalny Dexter powróci. Oryginalna seria była prezentowana przez kilka lat i opowiadała historię technika sądowego, który dorabiał jako seryjny morderca-mściciel, ścigający przestępców, którym udawało się jakimś cudem unikać wymiaru sprawiedliwości.

Zakończenie tej opowieści nie przypadło do gustu licznej grupie fanów. Ostro krytykował je także Michael C. Hall, który gra tytułowego bohatera Dextera Morgana. Presja była tak duża, że Showtime nie miało innego wyjścia, jak dokręcić godne pożegnanie. W rezultacie powstał miniserial, składający się z dziesięciu odcinków.

Na podstawie tego, co oglądamy w zwiastunie, można sądzić, że Dexter po prostu wrócił do swych starych zajęć, ale w nowym miejscu. Całkiem możliwe, że w miniserialu powróci wiele postaci z poprzedniej serii.