Jest to znakomita wiadomość dla posiadaczy PlayStation. Użytkownicy konsol Sony od lat domagają się wsparcia Discorda i wygląda na to, że ich modlitwy zostaną w końcu wysłuchane. Niestety partnerstwo jest wciąż na wczesnym etapie, więc szczegóły dotyczące integracji są ograniczone.

Po pierwsze, żeby było jasne, Sony nie kupuje Discorda ani niczego w tym rodzaju (na razie) i ta integracja nie jest wynikiem fuzji ani szerszej umowy inwestycyjnej. Zamiast tego Sony i Discord chcą po prostu zapewnić swoim wspólnym fanom wygodniejszy sposób na pozostawanie w kontakcie bez opuszczania ekosystemu PlayStation.

Wśród 140 milionów użytkowników Discorda z pewnością jest wielu graczy, korzystających z PlayStation. Nie wiemy, które funkcje Discord trafią na PlayStation, więc trudno powiedzieć na tym etapie jak będzie wyglądała obiecywana integracja, ale z pewnością niedługo pojawi się więcej szczegółów.

Tak czy inaczej, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak ta współpraca się rozwinie. Miejmy nadzieję, że Microsoft wkrótce osiągnie podobne porozumienie z Discordem.