Donald Trump uwielbiał korzystać z mediów społecznościowych przed wyborami prezydenckimi, żeby dzielić się swoimi “mądrościami”, które jednak najczęściej przynosiły więcej szkody niż pożytku.

Do tego stopnia, że za głoszenie mowy nienawiści i nakłanianie do agresji został permanentnie zbanowany zarówno na Twitterze, jak i Facebooku, co pozbawiło go dostępu do szerokiej publiczności.

W związku z tym jakiś czas temu zapowiedział, że stworzy własną platformę społecznościową, na której będzie można swobodnie dzielić się swoimi poglądami, nawet kontrowersyjnymi. Co prawda nie dowiedzieliśmy się wtedy, jak projekt będzie wyglądać, ale miał „przedefiniować grę” i przyciągnąć dziesiątki milionów użytkowników.

Czy tak się stanie? Dziś w końcu możemy zapoznać się z zapowiadaną platformą, która nosi nazwę From the Desk of Donald J. Trump i… z pewnością nie przyniesie rewolucji, a co więcej wygląda jak powrót do przeszłości.

Serwis społecznościowy Donalda TrumpaSerwis społecznościowy Donalda Trumpa https://www.donaldjtrump.com/desk

Nie jest to bowiem żadna platforma społecznościowa, ale klasyczny blog do jednostronnej komunikacji, z którego wpisy można co najwyżej udostępniać na Facebooku i Twitterze. A może to właśnie tego mają się obawiać duże media społecznościowe? Może to jest właśnie sposób byłego prezydenta na ominięcie ich banów? Sprytne...