Nie wiem, czy śledzicie dzieje poważniejszych prób stworzenia miecza świetlnego, ale w zeszłym roku powstał taki, którego uważano za ideał. Jednak bardzo szybko okazało się, że może być bardzo niebezpieczny dla swoich użytkowników. Do jego działania wykorzystywano plazmę.

Niestety próby wykazały, że daje on sobie radę z przecinaniem wielu materiałów oraz generuje sporą temperaturę. Wiadomo, że prawdziwy miecz świetlny był bronią i był niebezpieczny, ale model nie powinien go naśladować aż tak bardzo.

Replika miecza świetlnego wykonana według nowego projektu trafi niedługo do największych fanów Gwiezdnych Wojen. Nie jest rzecz jasna urządzeniem laserowym, ale prezentuje się naprawdę znakomicie. Urządzenie możemy podziwiać na krótkim materiale wideo, zaprezentowanym przez studio Disney.

Spece z Disneya poszli najsłuszniejszą drogą. Całkowicie skupili się na naśladowaniu wyglądu tej kosmicznej broni. I trzeba przyznać, że dokonali cudu!

Jak udała się ta sztuka? Element naśladujący wiązkę laserową rozwija się z rękojeści. W rzeczywistości jest nią taśma diod LED.

Nowy model będzie też do nabycia w otwieranym w przyszłym roku w Walt Disney World Resort w Lake Buena - Star Wars: Galactic Starcruiser. Cena miecza nie jest, póki co znana.