Art of Rally to tytuł, który poznałem już kilka miesięcy temu na PC. Jednak oczarowały mnie na tyle, że nie zawaham się sięgnąć po nie drugi raz, gdy tylko pojawią się na PlayStation 5. Ta gra została wyposażona w tak specyficzną oprawę graficzną, że powinna odpychać graczy, a tymczasem działa jak magnes.

Jeśli chodzi o samochodówki, to zdążyliśmy już przywyknąć, że powalają na łopatki fotorealistyczną grafiką i realistycznym modelem zniszczeń. W przypadku Art of Rally jest całkowicie inaczej. Ta gra jest, jak wskazuje jej tytuł, sztuką.

I faktycznie, kartonowe i kanciaste pojazdy, nabierają w czasie wyścigu nowego wymiaru. Technika low poly oświetlenie i dynamika rozgrywki kreują magiczne obrazy. Dzięki temu jazda jest niezwykle wciągająca, efektowna i wymagająca. Piękno tej gry można uwiecznić dzięki trybowi foto.

 

Do dyspozycji mamy ponad 60 klasycznych pojazdów, 60 tras biegnących przez Finlandię, Sardynię, Norwegię, Japonię i Niemcy.

Za produkcję odpowiada kanadyjskie studio Funselektor. Premierę Art of Rally na PlayStation 4 oraz PlayStation 5 na lato 2021 roku.