W tym tygodniu ponownie mamy mały przestój w serwisach streamingowych, z których praktycznie tylko Netflix opublikował kilka nowych zwiastunów. Większość tych produkcji zapowiada się wprawdzie na przeciętniaki, ale jedna z pewnością przyprawi część fanów o szybsze bicie serca, a mowa oczywiście o materiale zapowiadającym czwarty sezon Stranger Things. Poza tym, możemy liczyć na trochę akcji, trochę wzruszeń, trochę horroru, trochę wielkiej sławy i trochę miłości, czyli dla każdego coś dobrego!

Ciche miejsce 2

To chyba najciekawszy kinowy zwiastun tego tygodnia, bo zapowiada się na to, że bardzo dobry thriller/horror doczekał się jeszcze lepszej kontynuacji, co nie zdarza się za często. Jeśli nie widzieliście pierwszej części Cichego miejsca, to koniecznie musicie nadrobić zaległości i to nie tylko dlatego, że druga część to bezpośrednia kontynuacja - po prostu warto, bo dobre dreszczowce to w dzisiejszych czasach gatunek wymierający. Jeśli zaś chodzi o fabułę, to: - W następstwie dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w domu Abbottów, rodzina musi stawić czoła temu, co dzieje się poza domem, temu, jak wygląda teraz świat. Wie, że kluczem do przetrwania jest cisza. Idąc w nieznane, Abbottowie szybko przekonają się, że tajemnicze stworzenia, które do ataku prowokuje dźwięk, to nie jedyne zagrożenie. Premiera: 28 maja/kina.

 

A Father’s Legacy

Większość z nas kojarzy amerykańskiego aktora znanego jako Tobin Bell tylko z roli psychopaty o pseudonimie Jigsaw, w którego wcielił się w ośmiu filmach z serii Piła, tymczasem ma on do zaoferowania o wiele więcej. Już niedługo będziemy mogli się o tym przekonać w filmie A Father’s Legacy, w którym wciela się w starszego mężczyznę żyjącego samotnie. - Zraniony zbieg dociera do domku nad jeziorem, gdzie poznaje starszego mężczyzny i bierze go na zakładnika w jego własnym domu. Wraz z mijającymi dniami i ujawnionymi sekretami z przeszłości szybko okazuje się, że mężczyźni trafili na siebie nie bez powodu. Premiera: wkrótce/kina.

 

Halston

Miniserial opowiadający historię legendarnego projektanta i twórcy światowego imperium mody, którego imię stało się synonimem luksusu, seksapilu, statusu i sławy, definiując sukces w Nowym Jorku lat 70. i 80. To nieznana historia błyskawicznego wzlotu i równie szybkiego upadku pierwszego amerykańskiego projektanta mody, który zyskał status celebryty (w roli głównej Ewan McGregor) - w wyniku wrogiego przejęcia twórca marki musi podjąć walkę o zachowanie prawa do swojego najcenniejszego zasobu, czyli nazwy Halston. Premiera: 14 maja/Netflix.

 

Ostatni list od kochanka

Ambitna dziennikarka (Felicity Jones) znajduje sekretne listy miłosne z lat 60. i krok po kroku odkrywa historię zakazanego romansu pewnej pary (Shailene Woodley i Callum Turner). Ekranizacja wzruszającej powieści romantycznej autorstwa Jojo Moyes. Premiera: 23 lipca/Netflix.

 

Gdy sen nie nadchodzi

W wyniku niespodziewanego zdarzenia na Ziemi przestają działać urządzenia elektroniczne, a ludzie tracą zdolność zasypiania. W efekcie świat ogarnia chaos, a kluczem do znalezienia lekarstwa dla stojącej w obliczu katastrofy ludzkości może być córka Jill - weteranki, którą dręczą demony przeszłości. Czy byłej żołnierce uda się bezpiecznie dotrzeć z córką do celu i ocalić świat, zanim sama wpadnie w otchłań szaleństwa? Premiera: 9 czerwca/Netflix.

 

Stranger Things 4

W przypadku filmów miniony tydzień z pewnością wygrywa Ciche miejsce 2, a jeśli chodzi o seriale, to liderem jest bezapelacyjnie czwarta część superpopularnego show Netflixa zatytułowanego Stranger Things 4. Jak można się domyślać po krótkim zwiastunie, serial zgłębi lepiej historię jednej z najciekawszych postaci tego uniwersum, czyli obdarzonej nadprzyrodzonymi mocami Jedenastki. Trailer zabiera nas do ośrodka, w którym doktor Brenner eksperymentował z dziećmi, przybliżając nieco przeszłość bohaterki. Premiera: lipiec/Netflix.

 

Rogue Hostage

Kyle Snowden, samotny ojciec i były marine, ma problemy z powrotem do normalnego życia z powodu zespołu stresu pourazowego. Pewnego dnia podczas rutynowych obowiązków w ramach Child Protective Services, Kyle i grupa niewinnych klientów zostają wzięci na zakładników wewnątrz sklepu jego ojczyma przez psychopatycznego bojownika Eagana Raize’a. Na jaw wychodzą szczegóły brutalnej zemsty mężczyzny na ojczymie Kyle’a, kongresmenie Samie Nelsonie, zagrażając wszystkim zamkniętym wewnątrz budynku, łącznie z córeczką Kyle’a. W tym śmiertelnym wyścigu nie ma czasu na wahanie - Kyle musi pokonać swoje demony, żeby uratować swoje dziecko i inne niewinne osoby. Premiera: 11 czerwca/kino.