Sony ujawniło, że nawet jeśli w przyszłym roku poprawi się dostępność komponentów, a produkcja wzrośnie, zaspokojenie popytu na PS5 będzie nadal trudne.

Nie sądzę, żeby popyt uspokoił się w tym roku, a nawet gdybyśmy zabezpieczyli znacznie więcej urządzeń i wyprodukowali w przyszłym roku znacznie więcej jednostek PlayStation 5, nasza podaż nie byłaby w stanie nadążyć za popytem - powiedział w wywiadzie dla Bloomberga dyrektor finansowy Sony, Hiroki Totoki.

Sony przyznało, że musi jak najszybciej zwiększyć liczbę produkowanych jednostek PS5, aby więcej konsol trafiło na półki. Analitycy są zdziwieni, że firmie nie udało się wykorzystać zwiększonego zapotrzebowania na rozrywkę wśród konsumentów uwięzionych w domach z powodu pandemii.

PlayStation 5 odnotowało do marca sprzedaż na poziomie 7,8 miliona sztuk, czyli więcej niż wcześniejszy model w takim samym czasie. Niestety jest też sporo mniej optymistycznych wieści: sprzedaż od stycznia do marca spadła z kwartału na kwartał, liczba aktywnych użytkowników PlayStation Network w I kwartale 2021 r. spadła do 109 milionów ze 114 milionów rok wcześniej.

Pomimo problemów Sony nadal ma nadzieję sprzedać 15 milionów PS5 do kwietnia 2022 roku. Podobno firma pracuje również nad przeprojektowaniem PS5 i rozpocznie jego produkcję w przyszłym roku.