Mimo sporych spadków specjaliści uspokajają, że nie ma powodów do paniki. Oczekuje się, że branża szybko odrobi straty i przekroczy 200 miliardów dolarów zysku w 2023 roku.

W swoim najnowszym raporcie dotyczącym rynku gier Newzoo przewiduje, że 2,9 miliarda graczy na całym świecie pomoże światowemu rynkowi gier wygenerować w tym roku 175,8 miliarda dolarów. Oznacza to spadek o 1,1% w porównaniu z rokiem 2020, pierwszym odnotowanym spadkiem odnotowanym przez firmę analityczną.

Spadek z roku na rok byłby zmartwieniem dla każdej branży, ale jak wszyscy wiemy, rok 2020 był rokiem bezprecedensowym. Pandemia i wynikające z niej ograniczenia sprawiły, że liczba osób decydujących się na rozrywkę domową gwałtownie wzrosła, a pojawienie się PS5 i Xbox Series X / S jeszcze bardziej przyspieszyło rynek gier. W zeszłym roku wygenerował on 177,8 miliardów dolarów, co oznacza ogromny wzrost o 23,1%, rok do roku.

Amazon odnotował rekordowe przychody sprzedaży w Europie. Nie zapłacił podatku CIT (zdjęcie ilustracyjne)Dziennikarz znalazł "prawdziwą" Alexę? Amazon nabrał wody w usta

Chociaż pandemia miała pozytywny wpływ na branżę gier w 2020 r., Teraz odczuwalne są zakłócenia, jakie spowodowała w globalnych łańcuchach dostaw, tworzeniu gier i chipów. W rezultacie rynek gier komputerowych ma spaść o 1,7% do 35,9 miliarda dolarów, a 2,6 miliarda dolarów spadku zaliczą gry przeglądarkowe. Przewiduje się, że przychody z gier na konsole spadną o 8,9% do 49,2 mld USD.

Jak wszyscy wiemy, globalny niedobór chipów ma trwać do 2022 r., a niedobór sprzętu ma negatywny wpływ na rynek. Tymczasem zniesienie blokad może skutkować krótkotrwałym spadkiem poziomu zaangażowania graczy, ponieważ znoszone są kolejne obostrzenia i coraz więcej ludzi będzie wychodziło na świeże powietrze, żeby nadrobić miesiące izolacji w domach.

Wygląda na to, że nie w każdym segmencie branży nastąpią spadki. Gry na telefony komórkowe i tablety, które nie ucierpiały w wyniku pandemii, wzrosną o 4,4% do 90,7 mld USD.

Pocieszającym jest fakt, że te anomalie zostaną odpracowane w 2023 roku.