Prezes Sony Interactive Entertainment Jim Ryan niedawno stwierdził, że Sony przyspiesza produkcję PS5, co powinno „złagodzić” niedobór konso na rynku. Z jego słów wynika, że większość chętnych będzie mogła kupić konsolę przed świętami Bożego Narodzenia i to bez zaciągania kredytu na zakup od spekulantów.

Jeśli chodzi o gry na PlayStation 5, Herman Hulst, szef PlayStation Studios, powiedział w wywiadzie dla Wired, że mają ponad 25 tytułów, nad którymi obecnie pracują, a około połowa to nowe tytuły. Nie oznacza to, że wszystkie będą dostępne wyłącznie na PS5.

Ratchet and Clank: Rift Apart ukaże się w przyszłym miesiącu. Kena: Bridge of Spirits, przygoda podobna do Zeldy z indyjskiego studia Ember Lab ma premierę ustaloną na 24 sierpnia. Gran Turismo 7 i Horizon Forbidden West wciąż nie mają dokładnych dat, ale mają pojawić się odpowiednio w pierwszej i drugiej połowie roku. A to tylko gry, o których wiemy od premiery konsoli!

Hulst nie wymienił z nazwy żadnego z nadchodzących tytułów. Wiadomo jednak, że weteranka branży, Jade Raymond, ze swoim nowym studiem deweloperskim Haven Studios, pracuje nad nieujawnioną grą.

Na szczęście tytuły z PS4 działają doskonale na nowym sprzęcie, więc jest czas, aby popracować nad zaległościami.