Kilka tygodni temu pojawiły się znaki, że właściciele Xbox Series X | S zostaną obdarowani wsparciem dla gier Dolby Vision na ich konsolach. Wielu z nich z pewnością zaglądało do menu prezentującego szczegóły telewizora odnośnie do obsługi tej opcji.

Dolby już zapowiedziało, że Xbox Series X i Series S będą obsługiwać Dolby Vision HDR, ale najpierw jest to wprowadzone dla Insiderów. Dzięki temu Dolby Vision zostaje dodany do listy technologii ulepszeń obsługiwanych przez nowe konsole Xbox, które obejmują również HDR10 i Dolby Atmos.

W pewnym sensie Dolby Vision jest następną generacją HDR. Chociaż HDR może oferować jaśniejsze efekty wizualne z żywymi kolorami i głębszą czernią, należy go dostosować w zależności od wyświetlacza, ustawień i treści. Z drugiej strony, Dolby Vision konfiguruje się automatycznie, o ile używasz kompatybilnego wyświetlacza i oglądasz treści utworzone w Dolby Vision, dlatego staje się to wygodniejsze dla użytkownika końcowego.

Więcej szczegółów na temat obsługi Dolby Vision na Xbox Series X | S pojawi się wkrótce, w tym także informacja, które gry w pełni z niej skorzystają.