Gates opuścił zarząd Microsoftu w zeszłym roku po czterech dekadach, aby skoncentrować się na swoich priorytetach filantropijnych. Jednak z raportu Wall Street Journal wynika, że tło tych wydarzeń było zdecydowanie inne.

Sprawa była na tyle poważna, że w 2019 roku, zarząd Microsoftu postanowił wynająć kancelarię prawniczą, której zadaniem było zbadanie autentyczności słów kobiety i ustalenie, czy romans rzeczywiście miał miejsce. Stało się to po tym, jak kobieta przysłała list do zarządu, w którym ujawniła, że przez kilka lat łączył ją “intymny związek” z Gatesem.

Jak ujawnia Wall Street Journal, część członków rady dyrektorów, już w trakcie trwania dochodzenia, podjęło decyzję, że Gates nie powinien zasiadać dłużej na stanowisku dyrektora firmy. Zrezygnował on ze stanowiska, zanim śledztwo dobiegło końca.

Wiadomo także, że Microsoft udzielił wsparcia poszkodowanej osobie, a także nie ujawnia jej personaliów.

Wiadomo też, że Melinda Gates od dawna konsultowała się z prawnikami w sprawie przeprowadzenia rozwodu.

Na początku maja Melinda Gates - żona Billa Gatesa i współzałożycielka ich fundacji - złożyła pozew o rozwód. W internecie pojawiło się jednobrzmiące oświadczenie Gatesów, w którym napisali, że podjęli decyzję o zakończeniu małżeństwa.