Po ognistym Skills in Pills, które otwiera koncert, LINDEMANN zabiera widzów na prawdziwą jazdę bez trzymanki. Wszystko przy dźwiękach najlepszych utworów z jego dwóch solowych albumów: Skills in Pills oraz F & M, które sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy na całym świecie.

Na setliście nie zabrakło m.in. utworów Fish On, Knebel, Frau & Mann, Steh Auf, Platz Eins, Praise Abort czy Gummi. Anglojęzyczne utwory z pierwszej płyty świetnie komponują się z niemieckojęzycznymi z drugiego albumu. Zresztą, z ust Tilla Lindemanna wszystko brzmi jak język LINDEMANN. Słysząc śpiew zgromadzonego w Moskwie tłumu, z całą pewnością można rzec, że LINDEMANN to język rozumiany na całym świecie.

 

Wydawnictwo Live in Moscow jest wyjątkowe jeszcze z jednego powodu: w listopadzie 2020 Till Lindemann i Peter Tägtgren zdecydowali o zakończeniu działalności LINDEMANN i skupieniu się na innych projektach. Dlatego koncertówka jest świetnym sposobem upamiętnienia tego wyjątkowego przedsięwzięcia dwóch niezwykle oryginalnych muzyków. Wystarczyły im zaledwie dwa albumy, aby stworzyć własny, niepowtarzalny muzyczny świat.

LINDEMANN – „Live in Moscow” – lista utworów:

Skills In Pills

Lady Boy

Fat

Frau & Mann

Ich weiß es nicht

Allesfresser

Knebel

Home Sweet Home

Cowboy

Golden Shower

Blut

Platz Eins

Praise Abort

Fish On

Ach so gern

Gummi

Steh auf