Microsoft wskazał w zeszłym roku, że ostatecznie zaprzestanie wsparcia Internet Explorera. W sierpniu ubiegłego roku firma poinformowała, że Microsoft 365 zaprzestanie obsługi przeglądarki Internet Explorer od 17 sierpnia 2021 r. Kilka miesięcy później użytkownicy stwierdzili, że IE przekierowuje niektóre witryny internetowe do przeglądarki Microsoft Edge z powodu problemów ze zgodnością.

Sean Lyndersay (szef zespołu Microsoft Edge) potwierdził stanowisko firmy w środowym poście na blogu, stwierdzając: „W ciągu ostatniego roku być może zauważyliście, że odeszliśmy od obsługi przeglądarki Internet Explorer („ IE ”). Dziś jesteśmy na kolejnym etapie tej podróży: ogłaszamy, że przyszłość przeglądarki Internet Explorer w systemie Windows 10 jest w Microsoft Edge”.

Lyndersay stwierdził, że Edge zapewnia lepsze wrażenia z przeglądania niż Internet Explorer. Jedynym problemem było renderowanie starszych witryn internetowych. Programiści rozwiązali te problemy, tworząc tryb IE w Edge. Tak więc nowsza przeglądarka jest gotowa do przejęcia roli oficjalnej przeglądarki Microsoft i Windows.

W osobnym materiale wideo szefowa zespołu firmy Microsoft ds. Programu App Assure Aleks Lopez, powiedziała, że twórcy aplikacji z aplikacjami IE nie muszą martwić się o problemy ze zgodnością ze swoimi aplikacjami. Jeśli napotkają problemy podczas pracy w trybie IE, Microsoft pomoże im „bezpłatnie” naprawić błędy.

Firma Microsoft wycofa przeglądarkę Internet Explorer dla „niektórych wersji” systemu Windows 10 15 czerwca 2022 r. Dostępne na rynku systemy Windows 10 LTSC i Server Internet Explorer 11 są nadal obsługiwane. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach Microsoftu.